Disney, kendi çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan Disney Plus’ı ilk duyurduğunda çok sevindik. Sevdiğimiz birçok içerik tek bir yerde toplanacak, Marvel filmlerinde yeteri kadar görme fırsatı bulamadığımız karakterleri kendi dizilerinde uzun uzun izleyebilecektik. Fakat ne yazık ki Disney Plus bize nitelik yerine nicelik getirdi ve her duyurulan yeni projede kalite biraz daha düştü. Bugün ise artık en dipten sesleniyorum size ve Guardians of the Galaxy Holiday Special fragmanını takdim ediyorum.

Son zamanlarda çıkan Marvel içeriklerine burun kıvırmaktan bir hal olduğumu biliyorum fakat neredeyse tamamı uzaylılardan oluşan bir süper kahraman grubunun, Dünya gezegenindeki bir dine ait özel bir günü kutlamasının anlatılacağı bir projeye gerçekten anlam veremiyorum. Tamam, sevgili senaristlerimiz bunu olabildiğince hikâyeye yedirmeye çalışmışlar ve “Gamora’nın terk ettiği Peter’ı neşelendirmek için diğer Guardians of Galaxy üyeleri ona bir Noel sürprizi hazırlıyor” gibi olabildiğince güzel bir senaryo yazmışlar ama bu bile yeterli değil bana göre.

Açıkçası ben artık sevmediğim, hoşuma gitmeyen içeriklere “Demek ki bana göre değil” diyerek pas geçiyorum. Belki daha şimdiden Noel için heyecanlanmaya başlayan bir aile bu fragmanı görüp mutlu olmuştur ne bileyim. Fakat açıkçası Disney’in “ne alırsan bir milyonculardan” almış gibi önümüze çıkardığı bu yapımlardan bana gına geldi. Sizde durumlar nasıl?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Bütün ekip uzaylı değil,Pete dünyalı. Bununla ilgili başlıyor zaten hikaye. Her şeyi eleştirmek için eleştirme artık be Halit.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.