Hayatımda ilk zamanlarına yetişemediğim için çok üzüldüğüm bazı yapımlar var. Yani elbette ki sonradan birçoğunu izledim, okudum veya oynadım. Fakat ne bileyim, Yüzüklerin Efendisi’ni ilk çıktığında okumak, ilk Star Wars filmini sinemadan izlemek ya da Half Life’ı çıkar çıkmaz oynamak isterdim. Böyle yazmaya devam edersem liste uzar gider. O yüzden hemen konuma geçeceğim ve size müjdeyi vereceğim: Star Wars: Knights of the Old Republic remake‘i geliyor!

2003 yılında Star Wars: Knights of the Old Republic oyunu ilk çıktığında Star Wars evreninde geçen böylesine kaliteli bir rol yapma oyunu, insanların aklını başından almıştı. Hem oyun mekanikleri hem de rol yapma ögeleri ile birlikte Star Wars hayranı olsun ya da olmasın tüm oyun severleri kendisine hayran bırakan Star Wars: Knights of the Old Republic, kendisinden bir yıl sonra çıkan devam oyunu ile birlikte hepimizi mest etti. Biz artık Star Wars evreninin, rol yapma oyunları için ne kadar uygun olduğunu fark edip KOTOR’un açtığı yoldan nice harika oyunlar geleceğini düşünmeye başlamıştık ki… Hiç de düşündüğümüz gibi olmadı. KOTOR gibisi bir daha gelmedi, sevgili dostlarım.

Playstation Showcase’de Star Wars: Knights of the Old Republic logosunu görür görmez hepimiz çılgınlar gibi heyecanlandık. Efsane oyunumuzun yenilenmiş hâli, daha önce Star Wars: Republic Commandos gibi oyunlara remastered yapan ve bizzat KOTOR’u, Apple cihazlar için uyarlayan Aspyr stüdyosunun ellerinden çıkacak. İlk başta, “A legend made for PS5” yazısıyla oyunun, PS5’e özel geleceğini düşünüp korksak da Lucasfilm Games’in resmi Twitter hesaplarından yaptığı duyuru ile oyunun PC’ye de geleceği doğrulandı. Böylece şahsım adına, bir bilgisayar oyuncusu olarak derin bir nefes aldım.

Piyasaya çıktığı 2003 yılında oyunu oynayamamış, tam dokuz yıl sonra Steam’e geldikten sonra alıp tecrübe eden biri olarak oyunu, günümüz grafikleri ile en baştan oynamak için sabırsızlanıyorum. Sonunda en azından Knights of the Old Republic için geride kalmışlık hissimi atacağım ve tüm dünya ile aynı anda bu çılgınlığı beraber yaşayacağım. Şimdilik tek sorunum ise henüz çıkış tarihi verilmeyen oyunu oynamak için nasıl sabredeceğim! Bir an önce çıksın ve oynayalım hep birlikte!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.