Bakın, Hollywood’da böyle şeyler ıska geçilmez. Geçilmez yani. Olmaz öyle. Bir film var, ilki viral videolara meze olmuş, şarkısı listeleri ezmiş geçmiş, izlemeyen bile ucundan kıyısından biliyor. Gidiyor o virallikten yediği ekmeği, 17 milyon dolarlık bütçenin üzerine 115 milyon dolarlık bir gişe yaparak direkt finansa dönüştürüyor. Sürpriz hit oluyor film. Tutuyorlar, iki katı bütçe veriyorlar devam filmine. Öyle iki katı bütçe dediğime bakmayın, hâlâ Avengers bütçelerinin beşte birine varabilmiş değiliz. Film bu bütçeyi utandırmıyor, tutup bu sefer de 30 milyon dolarlık bütçeye, 250 milyon dolarlık gişe yapıyor.

pitch-perfect-2-poster

Yahu Hollywood bunu es geçer mi? Elbette geçmez. Geçmediler de zaten. Universal daha Pitch Perfect 2’nin külleri soğumadan üçüncü filmi resmen duyurdu. Henüz ikincisini görmeye nail olamadığımız için, konu nerede sonlandı, üç nereye gidecek bilmiyoruz. Fakat spoiler konusunda direkten döndüğümüz bir haberde, -Allah’tan- tam anlamadığımız bir sebepten kadroya yeni katılan Hailee Steinfeld’in geri dönmesi kesin tek eleman olduğunu öğrendik.

Malum, Pitch Perfect serisi aslında kalabalık ve renkli bir kadroya sahip. Brittany Snow, Hana Mae Lee, Anna Camp, Ester Dean gibi aktrislerin de başarıda payı var elbette. Ama herkes de farkında ki, bu seri aslında iki kişinin üzerinden yürüyor: Anna Kendrick ve Rebel Wilson. Hailee Steinfeld’ın geleceği kesin, ama bu ikili için anladığımız kadarıyla net bir şey yok henüz.

Pitch-Perfect-2-Movie-Cast-HD-Wallpaper

İkilinin kontratsal olarak Pitch Perfect 3 için bir sözleşmeleri yok henüz, fakat gelen haberlere göre en azından Rebel Wilson geri dönmek istiyor. Kendrick cephesinden ise bir ses yok. İki aktris, ilk filmde çok cüzi rakamlar almışlar, ikinci filmde ise 2’şer milyon dolara oynamışlardı. Pitch Perfect 2’nin 250 milyon dolarlık gişesinin ışığında, bu rakam da artacaktır. Bir de tabii yönetmen meselesi var. İkinci filmi Elizabeth Banks yönetmişti, fakat bunun bir yönetmeni yok. Senarist ise yine aynı, Kay Cannon. Bakalım ortaya güzel bir iş çıkacak mı?

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

  1. 2. niye buralara gelmedi ki!? :/ İlki çok hoşuma gitmişti, sevindim 3.’nün de geliyor olmasına.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.