Sizlere Inhumans projesinin beyaz ekrandan evlerimizdeki kara ekrana taşındığı haberini vermiş ve bunu MCU için talihsiz bir olay olarak değerlendirmiştik. Biz her ne kadar burun kıvırmış olsak da bu adım atıldı, Inhumans dizi olacak ve gün geçtikçe hakkında haberler alacağız; elbette sizlerle paylaşmadan da geçmeyeceğiz. Inhumans, Marvel’ın evren içinde geçen dizilerinin ikisinin, Agents of S.H.I.E.L.D. ve Agent Carter’ın yayınlandığı ABC’de yayınlanacak; ki bu şaşırtıcı bir haber değil çünkü ABC, Marvel’ın da sahibi olan Disney’e ait.

Inhumans’la ilgili bu adımın en ilginç yanı dizinin ilk iki bölümünün IMAX partnerliğinde büyük beyaz ekrana taşınacak olması. Bu iki bölümün masrafları da tamamen IMAX tarafında karşılanacak. İlk iki bölümün ardından ise geri kalan bölümler ABC sorumluluğunda olacak. Dizi hakkındaki en yeni bilgiler ise ABC-Disney Televizyon Grubu başkanı Ben Sherwood tarafından verildi: Inhumans dizisi ilk sezonunda, IMAX’te yayınlanacak bölümleriyle beraber 8 bölüme sahip olacak ve ilk iki bölüm gelecek yılın Aralık ayından önce yayınlanacak. Sherwood aynı zamanda bu adımı makul göstermek adına bize fazla optimistik duran bir açıklama da yaptı:

Bence bu dört taraflı bir zafer: IMAX için bir zafer, Marvel için bir zafer, ABC Stüdyoları için bir zafer ve yenilikçi ve dikkat çekici bir projeye imza atmaları adına ABC için bir kazanç.

Most-Powerful-Inhumans-Cover-Image
Diziyle ilgili merak edilen başlıca şeyler ise hala bir cevap bulabilmiş değil. Mesela dizi Agents of S.H.I.E.L.D. ile doğrudan bağlantı kuracak ve karakter alışverişine girecek mi? Ya da Inhumans’ın lokasyonu bazı mecralarda inatla iddia edildiği gibi Ay mı olacak? Bize sorarsanız ikisine de cevabımız “evet” olur. Yoksa Sherwood’un heyecanını paylaşmamıza ne yazık ki imkan yok.

Sizde heyecan var mı heyecan? Yoksa Sherwood büyük bir geek çölünde serap mı görüyor?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.