Bildiğiniz gibi Disney şu sıralar harıl harıl Star Wars evrenini genişletmenin derdinde. Bir yandan Episode filmleri geliyor, bir yandan da aralara ilk yan filmler serpiştirilmeye başlandı. Rogue One bu sene startı verdi; ilerleyen seneler için de farklı işler konuşuluyor. Ancak şu an, net olan bir tanesi var ve yavaş yavaş da hız kazanmaya başlıyor: Han Solo.

Bildiğiniz gibi film ilk olarak işe başrol oyuncusu olarak Alden Ehrenreich’ı seçerek başlamıştı. Ehrenreich, Harrison Ford’un ölümsüzleştirdiği Han Solo’yu canlandıracaktı, sonradan da yanına Donald Glover‘ın Lando’yu oynayacağı habere geldi. Biz daha henüz coşmayı tamamlamamışken, Disney hayırlı haberlerin ikincisini de patlatmayı münasip gördü. Artık resmi bir haber, StarWars.com’da da duyuruldu: Woody Harrelson filmde rol alacak!

Woody Harrelson

Harrelson’un filmografisini takip edenler için bu şüphesiz müthiş bir gelişme. Amerikalı aktör Cheers’dan Hunger Games’e kadar Hollywood’un her köşesinde rol aldı, her nişin geek’ine kendini sevdirecek bir işin içinde oldu. O yüzden Glover’ın, bilhassa da Ehrenreich’ın aksine kitlelerin Star Wars vesilesiyle tanışacağı bir oyuncu değil. Harrelson baya baya bu film için katma değer şu aşamada.

Harrelson’ın hangi rolü oynayacağı bilinmiyor, ancak genel hatlarıyla Han Solo’nun akıl hocası hükmünde bir karakter olacağı düşünülüyor. Daha önceden Genişletilmiş Evren’de bu konsepte uyabilecek karakterler vardı, ancak Disney’nin kurguladığı dünyada henüz o alana pek dokunulmadı. O yüzden Woody, kuvvetle muhtemel orijinal bir karakter olacak. Biz de ne olursa olsun, oynadığı karaktere coşacağımızı hissediyoruz. Filmin değeri gözümüzde üçe katlandı şimdiden!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.