Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz günlerde Warner Bros, MGM ve GK Films ortak yapımı olacak Tomb Raider filmi için ciddi bir aktris arayışına girildiğini aktarmıştık sizlere. Bu arayıştan haberdar olmamızın, daha doğrusu ciddileşmiş olmasından haberdar olmamızın en önemli sebebi; değerlendirilen aktrislerden biri olan Daisy Ridley’nin durumu doğrulamasıydı. Sonradan kulağımıza bir ara Cara Delevingne’in de kısa listede olduğu haberi geldi. Ama bunların hepsi dedikoduydu. Esas haber bugün resmiyet kazandı.

Buna göre, 2013’te tekrar start alan seriyi uyarlayacak yeni filmde Lara Croft karakterini Alicia Vikander canlandıracak. İlk uzun metraj filmini 2010 yılında çeken İsveçli aktris, 2011’den beri bir ton filmde küçük küçük roller edinmiş, az buçuk radarımıza girmişti. Ama geçen sene, 2015’te tam anlamıyla bir patlama yaptı. Toplam yedi filmde rol ana Vikander, bunlardan en sonuncusu, The Danish Girl’deki performansıyla da Oscar’ı kazandı.

Alicia Vikander Lara Croft

Vikander’in yelpazesi acayip geniş; Ex Machina gibi bir bilim kurgudan tutun da, The Man From U.N.C.L.E.’a, The Danish Girl gibi bir ödül filminden, bu sene vizyona girecek olan Jason Bourne’a kadar; güzide aktrisimiz her rolün altından kalkıyor. Yalnız bu saydıklarımızın çoğunda yardımcı roldeydi kendisi. Tomb Raider ile birlikte, 2017 senesinde ilk defa spot ışığının altına tek başına çıkacak.

Peki kotarır mı? Açıkçası Daisy Ridley’den daha iyi bir tercih mi, ben pek emin değilim. Cara Delevingne’e kıyasla, lavanta bahçesi olduğu kesin. Vikander fiziksel olarak role biraz cılız kalıyor, ama o da filmden önce bir fiziksel yüklemeyle halledilmeyecek şey değil. Rol tecrübesi anlamında Ridley’den daha iyi durumda olduğu da kesin… Sanırım en nihayetinde, görene kadar kesin bir şey söylemek mümkün olmayacak bu durumla ilgili. Sizin yorumlarınız ne?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.