DC Extended Universe’in küçük dev adımlarını seyretmekten keyif alanlar için çok eğlenceli bir gün yaşandı geçtiğimiz günlerde. DCEU ilk defa kağıt üzerinde, stüdyo yetkililerinin içgörülerinden başka zırnık şeyden ilham almadan üretilmiş planlara değil de, organik bir biçimde, hayranların arzusu ve isteği doğrultusunda oluşan kararlara bağlı hareket etti. Bildiğiniz Marvel tipi top oynadı yani. İlk golünü de Gotham City Sirens projesiyle attı.

Yönetmenliğini yine Suicide Squad’ın patronu David Ayer’in yapacağı film hakkında çok detay bimiyoruz. Margot Robbie geri dönüyor, orası kesin. Ancak film onunla beraber çizgi romanlardaki Gotham City Sirens’ın diğer iki ana karakteri Poison Ivy ve Catwoman’ı da içerecek mi; ondan kimse emin değil. Sadece üç sabit isim var projenin içerisinde: Margot Robbie, David Ayer ve filmi kaleme almakla görevlendirilmiş olan Geneva Dworet-Robertson. Ancak dedikodu kazanından gelen, dördüncü bir isim de mevcut: Megan Fox.

VONAfIF (1)

Bleeding Cool sitesinin iddiasına göre, Megan Fox Poison Ivy rolü için ön planda aktrislerden bir tanesi. Bunu da pek çok sebebe dayandırıyorlar. Öncelikle Fox’un bir çizgi roman hayranı olması ve daha önce Poison Ivy’ye yönelik ilgisi olduğunu duyurması önemli bir faktör. Ancak Bleeding Cool’a göre en büyük kanıt bu değil. BC, Amerikalı aktrisin son zamanlarda spesifik Harley Quinn çizgi romanları satın aldığını ortaya çıkarmış. Sayıların her biri de Ivy – Quinn ilişkisi üzerine odaklanan kitaplardan.

Bu son delil epey ikna edici. Gerçekten de bir insan iş icabı yapmayacaksa tutup da Harley Quinn ve Poison Ivy ilişkisi irdeleyen alakasız üç beş sayıyı sipariş etmez aynı anda. Elbette bu hareket seçme öncesi hazırlık da olabilir; ama bir yandan Megan Fox da seçme dönemini geçeli çok oldu. Biz onu bırakıp, şunu tartışalım: Doğru karar mı? Karizma bakımından, gişe bakımından, ses getirme bakımından evet. Ancak sanırım iyi kötü, herkesin kabul edebileceği bir gerçek de var ortada: Megan Fox iyi bir oyuncu değil. Poison Ivy, yanlış zamanda yanlış yerdeki bir Uma Thurman’a bile fazla gelmişti. Fox’a ne yapar düşünmek bile istemiyor insan…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.