Yapıları gereği çoğu anime, live-action uyarlamaya o kadar da uygun değiller. Bence bu konuda ne kadar erken hemfikir olursak o kadar iyi. Ama işte ne yazık ki olay bizim hemfikir olmamızla kalmıyor, yapım şirketlerinin de bizimle aynı fikirde olması gerekiyor. Popüler olan bir animenin hayran kitlesini gören yapımcıların gözü dönüyor ve tarih, aksini defalarca kez kanıtlamasına rağmen bir kez daha live-action anime uyarlamasının mantıklı bir iş olduğuna karar veriyorlar. Bu konuda şikâyet ediyorum çünkü en sevdiğim ve live-action uyarlamasının asla başarılı olmayacağını düşündüğüm One Piece dizisi geliyor, aha bunlar da oyuncuları.

Resmi One Piece Twitter sayfasından duyurulan habere göre Korsanlar Kralı olacak kişi olan Luffy’i Iñaki Godoy, korsan avcısı korsanımız Zoro’yu Mackenyu, gemimizin rotacısı Nami’yi Emily Rudd, keskin nişancımız Usopp’u Jacob Romero Gibson ve son olarak benim favori kahramanım, gemimizin aşçısı Sanji’yi Taz Sylar canlandıracak.

Yani bu noktada oyuncu seçimleri hakkında ne söyleyebilirim size bilmiyorum. Hepsi güzel ve kaynak materyale de oldukça uygun gözüken oyuncu seçimleri. Açıkçası hepsinin bana verdiği enerji, karakterlerine oldukça uygun gibi geliyor gözüme. Ama işte sorun burada değil. Sorun bu animenin uyarlanabilecek bir anime olmaması yahu!

Bilenler zaten biliyordur ya bilmeyenler için izah edeyim. Mackenyu bana göre çok güzel bir karakter seçimi olmuş Zoro için. Daha şimdiden yeşil, siyah bandanası ve sallanan üç küpesi ile hayal edebiliyorum kendisini. Ama bu hayalimin hemen arkasından Mackenyu kılıçlarını çekiyor ve bir kılıcını da ağzına götürüyor, işte benim umutlarım bu noktada azalıyor. Anime dünyasında böyle bir şeyi görmek oldukça eğlenceliyken bunu gerçek hayattan bir karakterin yapması en hafif tabiriyle absürt kaçacaktır. Eğer yapmazlarsa da karakterin tüm olayı çöpe gidecektir. İki ucu da kötü bir yere çıkıyor sizin anlayacağınız.

Öte yandan en büyük sorun, daha önce de dile getirdiğim üzere One Piece animesinin hikâyesinin çok uzun ve henüz tamamlanmamış olması. Belki bütün yıldızlar birkaç saniyeliğine sıraya dizilir ve Netflix’in One Piece uyarlaması çok güzel olur ve bunu birkaç sezon güzel güzel devam ettirirler. Ama nihayetinde diziye bir son yazmaları gerekir ve bu sonu daha biz animede bile görmedik. Yahu daha manganın yazarı Eiichiro Oda eleştiri oklarından tam anlamıyla kurtulabilmiş değil, Netflix bu işi nasıl çözecek aklım almıyor.

Benim aklım almayadursun One Piece dizisi öyle veya böyle geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz oyuncu seçimleri hakkında sevgili dostlarım?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

3 Comments

  1. Zoro karakteri tam uymuş yüzde yüz çok iyi oyuncu seçimi diğer oyuncular da hoşuma gitti. Ben bir tek Luffy karakteri nioynayacak çocuğu pek bağdaştıramadım bilmem belki de Luffy çok zor karakter olduğundan çok renkli ve kim oynasa eksik kalır gibi bir his. Onun dışında diziden pek bir ümidim yok ve yapılmasına hiç gerek yoktu

    • Dizinin çok başarılı olacağını bende açıkçası düşünmüyorum. Ama senaryo yazımı sürecinde konusunda one piece mangakasi oda bizzat kendisi bulunuyor, ve senarist ve yapimci ekip tam bir one piece hayrani bu yüzden senaryo konusunda sorun olmaz bence. Zor olan yazida da dendiği gibi animede guzel duran ama gerçekte absürt olacak konuları nasıl çözecekleri. Bu kısım aşırı zor ve basaramayacaklarini düşünüyorum bende ne yazık ki

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.