Büyük oyuncuların yönetmenliği en azından bir kez denemeleri garip ya da eşsiz bir durum değil. Bütün aktör ve aktrisler, bir dönem kafalarının bir yerinde kameranın arkasına geçmeyi en azından düşünmüşlerdir. Burada garip ve eşsiz olan, bunu yapıp, başarılı olanlardır genelde. Yönetmenliği de oyunculuğu kadar meşhur az isim var Hollywood sinemasında. Robert Redford ve Clint Eastwood bunun meşhur örnekleri. Mel Gibson da elbette o listede adı anılması gerekenlerden. Şimdi de Robert Downey Jr kendini oraya yazdırmak istiyor.

Daha doğrusu, oraya doğru gidebileceği bir yola başladı. Downey Jr’ın kamera arkasında olacağı ilk proje resmen eşiyle birlikte yönettiği Team Downey Productions tarafından açıklandı. Yalnız pek çok muadilinin aksine, Downey Jr yönetmenlik kariyerine sinema salonlarında başlamayacak. Marvel Cinematic Universe’i omuzlarında yükselten adam, işi televizyon ekranlarında öğrenecek.

The-Judge-movie-new-poster-Robert-Downey-jr-with-robert-duvall-Madhole

Robert Downey Jr’ın yönetmenliğini yapacağı projenin ismi Singularity. Hakkında da neredeyse bildiğimiz hiçbir şey yok. Başrolde Weird Science’dan bildiğimiz Anthony Michael Hall oynayacak. Ama dizinin konusu gizlenmekte, bu da bizce Westworld / Lost vari bir hikaye kovaladıkları izlenimi uyandırıyor. Team Downey Productions, projeyi Sonar Entertainment ile ortaklaşa yürütüyor. Şimdilik sadece bir pilot bölümü çekecekler, sonra da o bölümü kanallara satmaya çalışacaklar.

Robert Downey Jr’ın yönetmenliğe başlamış olması dürüst olmak gerekirse bizi şaşırtmıyor. Neticede adam, ismini paylaştığı babasının setlerinde büyüdü; hatta ilk rollerinin hepsi de babasının yönetmenliğini yaptığı filmlerde. Dolayısıyla genlerinde var yönetmenlik. Senaryoya bağlı kalmayan, bol emprovizasyon yapan yaratıcı bir adam olması da bu noktada büyük bir artı tabii ki. Ancak ilk deneyimini televizyonda yaşayacak olması acayip. Bakalım nasıl bir meyve verecek? Bekleyip göreceğiz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.