Ne derseniz deyin, Toy Story serisi hiçbir şekilde yaşlanmıyor. Çocukken izlediğimizde Woody ve Buzz için ne hissettiysek, bugün de aynı şeyi hissediyoruz. Zaten ilk filmin çıkışından 15 sene sonra vizyona giren Toy Story 3’ün bu denli gişe yapabilmesinin sebebi de bu. Eşsiz bir film Toy Story. Bir anlamda çocukluğumuzun zaman kapsülü, bir anlamda da zamansız bir klasik. O yüzden, Pixar ve Disney resmi bir basın açıklamasıyla Toy Story 4’ü duyurunca elimizde değil, bir sevinç çığlığı koyverdik.

Ama sonra bir düşündük, ya Toy Story 3’ün hikayesi mükemmel bir şekilde kapanmamış mıydı? Andy üniversiteye gitmiş, oyuncaklarıyla vedalaşmış, yüreğimize taş parçası oturtmuş ve bize kendini ayakta alkışlatmıştı. Seri nereye gidebilirdi ki oradan? Woody’nin üniversite kaçamaklarına mı?

Toy-Story-Theme-Song-1

Pixar da aynı şeyi düşünmüş. Basın açıklamaları şu şekildeÇ

“Toy Story 3 Woody ve Buzz’ın Andy ile olan hiakyesini o kadar mükemmel bir şekilde sonlandırdı ki uzun bir süre boyunca bir tane Toy Story filmi daha yapmayı düşünmedik bile. Ama Andrew Stanton, Pete Docter, Lee Unkrich ve ben (John Lasseter) yeni bir fikir bulunca üzerine düşünmeden edemedik. O kadar heyecan vericiydi ki, bunu yapmak zorunda olduğumuzu biliyordum. Ve filmi yönetecek kişi de ben olmalıydım.”

Şimdi de asıl bombaya geçelim, Toy Story 4 haberi gelir gelmez, peşi sıra dedikodu bombardımanı da geldi. Denilene göre, filmde The Avengers kadrosu ile Star Wars karakterleri oyuncak olarak yer alabilirmiş. Bu makul, zaten mevzubahis tüm fikri mülklerin hakkı Pixar’ın da sahibi Disney’de. Fakat bir de Spider-Man ihtimali varmış. “O nasıl olacak, Spidey’nin hakları Sony’de değil mi?” diyorsunuz değil mi? O zaman ben size asıl bombayı söyleyeyim. Spider-Man’in animasyon hakları Disney’de, biliyorsunuzdur. Spidey çizgi filmleri uzun zamandır Disney kanallarında yayınlanıyorlar. Meğerse bu animasyon hakları sinema dünyasını da kapsıyormuş. Yani Disney rahatlıkla Spidey’yi The Lego Movie tadında Toy Story 4’e sokabilir!

Gerçekten durum böyle mi olacak bilmiyoruz, fakat merakımız tavan yaptı, orası kesin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.