HBO her sene yaptığı gibi bu sene de “buyurun bakın, geride kalan yıl içerisinde ne kadar kral diziler, programlar, mini-filmler ürettik aha da görün” beyanını şahane bir videoyla yapmaya kalkıştı. Ne bir itirazımız var, ne de aksi yönde söyleyecek tek bir lafımız: Evet, HBO gerçekten de hemen hemen her sene olduğu gibi bu sene de formunun tam zirvesindeydi ve bize soracak olursanız dizilerinin safi kalitesi açısından yine hiçbir kanal onların yanına yaklaşamadı.

Tabii bu videolarda bir gelenekleri de var ki, o da bizi bugün niye bu haberi yaptığımız mevzusuna getiriyor. Her sene sonunda bu “bakın geçmiş yılımıza” videolarının sonunda gelecek senelerine de bir küçük bakış koyuyorlar. Tabii ki hemen hemen her dizi için önemli küçük sahneler bunlar, hepsinin hayranı kişiler tatmin olacak bir şeyler bulabiliyorlar. Bu sene de Veep, Girls, Silicon Valley gibi geri dönen dizilerin ve The Brink, Westworld gibi yeni başlayacak dizilerin tanıtımları var o kısa sürede.

Fakat bizi asıl meraklandıran şey tabii ki Game of Thrones. Ya ne olacaktı ya? Videoda çok, çok kısa bir süre içerisinde Game of Thrones’un 5. sezonundan dört sahne görme imkanımız mevcut. Bunlardan ilki, Arya’yı -kitabı okuyanların neresi olduğunu bildiği, ama okumayanların salahiyeti için gizli kalması gereken- bir sahilde gösteriyor.

Arya Game of Thrones Yeni Sezon

Diğerinde Cersei’yi artık alametifarikası olmuş “resting bitchface” ifadelerinden birini takınmış hararetli hararetli bir yere yürürken görüyoruz.

Cersei Game of Thrones Yeni Sezon

Bir başka görsel ise Tyrion Lannister’dan. Onun da nerede olduğu kitaplara hakim olanların malumu ama biz yine de ses etmeyelim. Peter Dinklage’a sakalın çok yakıştığını söyleyelim yeter.

Tyirion Game of Thrones Yeni Sezon

Son resmimiz ise Robb’dan sonra Oberyn Martell’in de malum makus talihlerinden sonra dizinin en yakışıklısı olma konusunda tahtta tek başına kalan Jon Snow’dan gelsin.

Jon Snow Game of Thrones Yeni Sezon

Çok bir şey değil, ama yine de sıkı Game of Thrones hayranları için hiç yoktan iyiler gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.