Neresinden bakarsanız bakın, Blizzard’ın başarılı oyunlarla dolu şanlı geçmişinde Hearthstone’un bambaşka bir yeri var. Evet, daha önce WarCraft ile gerçek zamanlı stratejilerin şeklini değiştirdiler, StarCraft ile e-sporun önünü açtılar, Diablo ile aksiyon-RYO’larda mühür oldular, WoW ile MMO’ları ana akım ettiler ama, Hearthstone yine de bir başka. Çünkü Blizzard ilk defa Hearthstone ile Free-to-Play pazarına girdi, uzun yıllar sonra ilk defa denemediği sulara ayağını daldırdı ve iki cepheden de korkunç bir başarıyla ayrıldı. Bu başarı da Heroes of the Storm ve Overwatch gibi örneklerin önünü açtı firma için.

Hearthstone The Grand Tournament 3

Haliyle Blizzard Hearthstone’u gazlamaya da devam ediyor. Oyun için bugün yeni bir ek paket duyuruldu. Geçtiğimiz sene piyasaya çıkan Goblins vs. Gnomes’dan sonra Hearthstone: Heroes of Warcraft’ın ikinci ek paketi olacak olan eklentinin ismi The Grand Tournament. Paket oyuna her zamanki gibi yeni kartlar, yeni bir masa ve yeni mekanikler ekleyecek.

The Grand Tournament adını World of Warcraft’ın üçüncü ek paketi Wrath of the Lich King sırasında gerçekleşen Argent Tournament event’inden alıyor. Argent Tournament Lich King’in saldırılarına karşı milleti örgütlemek, moralleri yükseltmek ve en iyi savaşçıları belirlemek için Icecrown açıklarında düzenlenen bir turnuvaydı evren içerisinde. Lich King’e kapsamlı yeni bir mekanik (at sırtında düello) ve bunun etrafında şekillenmiş yeni bir zindan ve raid getirmişti. O zaman bir oyalama, vakit geçirme eklentisiydi, o yüzden şimdi tutup Hearthstone’a konulmuş olması pek bir acayip.

Hearthstone The Grand Tournament 2

Kendisi oyuna yukarıda gördüğünüz yeni masayı ekliyor. Ben kendi payıma zeminin rengini biraz daha buzul yapsalarmış diye düşünmeden edemedim, her ne kadar kenardan ince ince karlar yağsa da. Fakat ana olay elbette ki masa değil. Blizzard oyuna yaklaşık 130 kart ekleyecek. Bu kartların hepsi henüz açıklanmadı, fakat büyük bir mekanik yeniliğiyle geleceklerini biliyoruz. The Grand Tournament kartları oyuna “Inspire” adında bir özellik ekleyecekler. Inspire’lı kartlar masada oldukları zaman oyuncu Hero Power’ını kullandığında, bir bonus aktive olacak. Siz Steady Shot attığınızda, Lowly Squire karakteri +1 saldırı kazanacak mesela her seferinde. Bu da beraberinde yepisyeni taktikleri getiriyor elbette.

Hearthstone: The Grand Tournament Ağustos ayında piyasaya sürülecek ve önceki Hearthstone eklentileri ve macraları gibi hem gerçek parayla, hem de oyun içi altınla satın alınabilinecek. Ne diyorsunuz yeni özelliklere?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.