Başka insanların başarılarına bakıp kendine yüklenme durumu vardır ya, hah, bende uzun bir süredir başka ülkelerin başarılarına bakıp kendi ülkeme yüklenme durumu var. Çünkü sorunun kendinde başladığını itiraf etmeyen bir korkağım ama konumuz bu değil. Başka ülkelerin filmlerini, müziklerini, edebiyatlarını, oyunlarını gördükçe “Ulan bizim niye böyle eserlerimiz yok?” diyordum küçükken. Fakat araştırdıkça anladım ki hem filmde hem müzikte hem edebiyatta hem de oyunda, özendiğim ülkelerden eksik kalır bir yanımız olmamasını bırakın, fazlamız bile varmış.

Her ne kadar biz, ülkesini hem övmekte hem de yerin dibine sokmakta bir türlü ayarı tutturamasak da her geçen yıl ülkemizin güzel zihinleri, tüm dünyada sevilen işlere imza atmaya devam ediyor. Biz de Geekyapar olarak her zaman yeni bir şeyler deneyen, üretmeye çalışan insanların yanında olmaya çalışıyoruz. Tıpkı bugün, ülkemizdeki değerli oyun geliştirme firmalarından biri olan Cultic Games’in en yeni projesi Cats and the Other Lives oyunun yanında olduğumuz gibi!

Mason ailesinin en yaşlı üyesi Büyükbaba Bernard’ın ölümü üzerine, diğer tüm aile fertlerinin çocukluklarının geçtiği eve dönmesiyle başlayan Cats and the Other Lives oyunu, Mason ailesinin anılarını, evin kedisi Aspen’in gözünden görmemizi sağlıyor. Point and click tarzında oynanan oyunda, Aspen olarak kişilerle ya da objelerle etkileşime geçeceğiz ve Mason ailesinin hikâyesine, bir kedinin kulaklarından şahit olacağız.  

Pixelart sanat tasarımını oldukça seven biri olarak şimdiden ilgimi çeken Cats and the Other Lives oyununu, ilk kez 29 Aralık Salı akşamı saat 19.00’da Multiplayer ekibi canlı yayında Youtube üzerinden oynayacak. Hem İngilizce hem de Türkçe olarak satışa sunulacak oyunun ilk gösterimi ise tamamen Türkçe olacak.

Kedi sadece bir tanık mıdır? Yoksa hayatlarımızda bizim zannettiğimizden çok daha gizemli bir rol mü oynamaktadır?” cümlesiyle yola çıkan oyun beni çok meraklandırdı. Hem pixelart olması hem eski gerilim filmlerini andıran bir atmosfere sahip olması hem de ne yalan söyleyeyim, ana karakterin bir kedi olması oyunu benim için ilgi çekici kılan öğelerden. Bunların ne kadar iyi, ne kadar kötü olduğunu artık 29 Aralık’ta Multiplayer kanalında göreceğiz. Sizi de bekleriz!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

3 Comments

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.