Bildiğiniz gibi bugün 1 Nisan Dünya Şaka günü. Bugün yapılan her haberi en az üç dört sefer farklı kaynaklardan doğrulamanız gerekiyor. Tabii kendinizi bazı şeylerin asla olmayacağına da önceden inandırmalısınız; tıpkı benim kendimi Kral Katili Güncesi’nin üçüncü kitabının bu sene de çıkmayacağına inandırmam gibi. Yine de bazı haberler var ve biz onların şaka mı doğru mu olduğunu bilemiyoruz. Örneğin bugün Adult Swim, Rick and Morty’nin dördüncü sezonunun kalan son beş bölümünden bir fragman yayınladı ama şimdilik fragmana şaka olma ihtimaline karşı uzun bir sopayla yaklaşıyoruz. Hani normalde sırf basit bir şaka için bu kadar uğraşmazlar diye düşünüyoruz ama bir yandan da Adult Swim bu, 1 nisan şakası yapmak için yeni sezon bile çekerler. Neyse lafı daha fazla uzatmadan buyurun aşırı temkinli fragman incelememize.

Geçtiğimiz sezon hem Rick and Morty’nin olağanüstü popülerleşmesinden, burada popülerlikten kasıt ele ayağa düşmek yani Tiny Rick ve Pickle Rick’in dedelerin güldüğü Facebook resimlerinde kullanılmasından bahsediyorum, hem de o kadar da iyi bölümler çıkaramamasından dolayı bir hayli üzmüştü bizi. Yine de dördüncü sezonun, bir ilk iki sezon kadar olmasa da bizi şimdiye kadar tatmin ettiğini söylemeliyim sanırım.

Bu sezon bir Rick and Morty sezonundan beklediğimiz her şey vardı neredeyse. Neredeyse diyorum bu konuya değineceğim. Morty’nin Jessica ile birlikte ölme hayalleri kurarken Rick’in farklı farklı faşist evrenlerde yeniden bedenlendiği Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat, Rick’in özel tuvalet alanına oturan bir yabancı ile melankolik bir dostluk kurduğu The Old Man and Seat, “Son of a bitch, i’m in!” gibi bir repliği bir anda internetin ağzına dolayan One Crew over the Crewcoo’s Morty, inanılmaz orgazm şakaları ve ejderhalarla dolu Claw and Hoarder: Special Ricktim’s Morty bölümü ve son olarak benim favorim Rattlestar Ricklactica! Hepsi birbirinden komik ve güzel bölümlerdi. Küçük bir ayrıntı dışında.

Bu konudaki mızmızlanmamı kısa tutacağım söz veriyorum. Rick and Morty genelde iki koldan ilerler. Rick, Morty ve aile üyelerinden birisi bir maceraya çıkarlar bu sırada diğer aile üyeleri de kendi maceralarını yaşarlar ve bölüm biterken bu iki farklı olayın kahramanları hiçbir şey olmamış gibi yaparak hayatlarına devam ederler. Her ne kadar dizinin adı Rick and Morty de olsa Bett, Jerry ve Summer’ın maceraları da ilk sezonlarda inanılmaz ilgi çekici ve komikti. Oysa bu sezon olayların ikinci kolu yani diğer aile üyelerinin hikayeleri inanılmaz yavan ve sıkıcı. Bu da sizi ister istemez bir an önce Rick ve Morty’nin olduğu bölümler gelsin diye ileri sarma isteği ile baş başa bırakıyor. Tek umudum sezonun ikinci yarısının bu şekilde devam etmemesi. Eyyorlamam bu kadar.

Peki sezonun geri kalanında bizi neler bekliyor? Öncelikle Rick ve Morty’nin Summer’ı kurtarmak için bir gezegende inanılmaz havalı robo-samuray kıyafetlerle soykırım yaptığını görüyoruz. Bu sırada Summer nasıl olmuşsa yine bir gezegenin hükmedicisi konumuna yükselmiş gibi gözüküyor. Ayrıca fragmanda ilk sezondan bu yana görmediğimiz “Where are my testicles Summer” repliğinin sahibi Snowball ve Bird Person ile evlenen Summer’ın arkadaşı Tammy de dizinin dördüncü sezonunda geri dönenler kervanına katılmış gibi gözüküyor.

Fragmanın gerçek mi yoksa şaka mı olup olmadığını inanın bilmiyorum. Özellikle Rick and Morty fragmanlarının sonunda Rick ve Morty’nin vücutlarının yarısının birbirinden ayrıldığı sahnenin bu fragmanda birleşmesi kafamı iyiden iyiye karıştırdı. Sezonun kalan bölümlerinin 3 Mayıs’ta bizlerle buluşacağını söylüyorlar. Umarım bu bir şaka değildir Adult Swim. Birlik ve beraberliğe bu kadar ihtiyacımız olan şu günlerde eğer bizle dalga geçtiyseniz ben, hayatında daha önce bir karıncayı incitmemiş olan ben, Tavşan Usta. Tweet atarım size!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.