Bundan birkaç sene önce koca yürekli bir adam gönül verdiği bir film projesini gerçekleştirmek adına “yanlışlıkla” filmin senaryosunu internete sızdırdı. Senaryonun güzelliği, karakterin hepimizin gönlünde ayrı bir yere sahip olması ve tabi ki oyuncunun samimiyetiyle bütün internet bir anda galeyana geldi ve stüdyoya “Bu filmi yapın!” diye baskı yaptı. Sonuç olarak baskılar sonuç verdi ve biz ilk Deadpool filmimize kavuştuk. Tabi bunun üzerinden uzun zaman geçti ve artık kimse Deadpool filmi için kimseye baskı yapmak zorunda değil çünkü film kendini kanıtlayalı çok oldu. Bu yüzden eğer size Marvel’ın, üçüncü bir Deadpool filmi üzerinde çalıştığını söylersem lütfen şaşırmayın.

Deadpool-800x533

Her sene olduğu gibi bu sene de Disney hakkında çok fazla konuştuk, haber yaptık, tartıştık. Ama bu haberlerden bir tanesi vardı ki birkaç yılda bir rastlanan nadir bir türdendi. Disney gözümüzün önünde koskocaman bir şirketi yutarcasına satın aldı ve Fox resmi olarak Disney’in bir parçası oldu. Bunun ekonomik, toplumsal, ahlaki birçok tartışmaya neden olduğunu bilsek de bizim için en önemli şey Marvel Cinematic Universe’de mutantları görebilecek olmamızdı.

Tabi bu ihtimal beraberinde birçok soru işaretini getirdi. Hali hazırda X-Men zaten daha çok yeniydi. Bütün mutantlar lağvedilip yerine en baştan yenileri mi getirilecekti? Logan filmiyle bize inanılmaz duygusal bir veda eden Wolverine geri mi dönecekti? Hugh Jackman’ı tekrar Wolverine olarak görebilecek miydik? Peki ya Deadpool? Deadpool’a ne olacaktı? Disney ve Fox’un birleşme kararını mutlaka ama mutlaka bir de onun ağzından dinlemeliydik.

Deadpool

Bütün bu sorularımıza olmasa da en azından Deadpool tarafına dün bir cevap geldi ve bizzat Ryan Reynolds katıldığı bir televizyon programında Deadpool’un üçüncü filmi için çalışmakta olduklarını bildirdi. Ünlü oyuncu ayrıca Marvel bünyesine girdikleri andan itibaren büyük bir lige girmiş gibi hissettiğini söyledi. Tabi, her yıl üç tane bir milyar dolar barajını geçen filmler çıkartan bir stüdyoya birden geçmek kolay olmuyordur.

Yani daha önce söylediğim gibi bu haberin gelmeyeceğini düşünmek biraz saflık olurdu. Bütün X-Men filmleri arasında sadece iki filmiyle bir buçuk milyar dolar gibi bir gelir elde eden Deadpool serisini, Disney’in göz ardı etmesi nereden bakarsanız bakın imkansızdı. Bizim aklımızda sadece “ne zaman” sorusu vardı ki Ryan Reynolds’un dediklerine bakılırsa çok uzun zaman beklememiz gerekmeyecek. Belki de 2022 ve 2023 yıllarında isimleri hala açıklanmamış gizemli filmlerden bir tanesi de Deadpool’un üçüncü filmidir, ne diyorsunuz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.