İki bin on yedi yılının altıncı ayına koşar adım yaklaştığımız şu günlerde, beşinci ayının üçüncü haftasının sonuna girmemizi kutlamak adına, bugün Geekyapar YouTube kanalına –ya da az buçuk aşağıya doğru kaydırdığınız zaman karşınıza çıkacak olan küçük kutucuğa– bakarsanız, Haftalık’ın yirminci sayısını görebilirsiniz. Evet, yirminci videosu değil, yirminci sayısı. Bayinizden istemeyin. YouTube’a girin.

Neler konuşulmadı ki bu Haftalık videosunda? Nelerden bahsedilmedi? Mesela biz sayalım, genel hatlarıyla kaligrafi ile ilgili hiçbir şey yok videonun içinde. Ondan sonra, efendime söyleyeyim, Divan Edebiyatı’na dair de pek bir muhabbet edilmiyor. Kahve çekirdekleriyle ilgili, inanmazsınız, bir satır bir laf bile yok. Dikkatli bakarsanız, aynı zamanda inşaat mühendisliğiyle ilgili de bir şeylerin olmadığını göreceksiniz.

Peki bunları geç, neler konuşuldu? How I Met Your Mother‘ın geri dönme ihtimali üzerinde duruldu. Duruldu derken, bu ihtimal düşünüldü ve gönlümüz buruldu resmen. Sonra Logan Noir fragmanı çıktı, izlendi, coşuldu. Haftanın fragmanı olarak seçildi ve üzerine ekstra bir titrendi. Yetmezmiş gibi, The Witcher‘ın Netflix dizisi ile ilgili bir haber salınmıştı geek dünyasına geçen hafta, hâliyle o da kendisine yer buldu.

Sonra efendime söyleyeyim sevgilisine Guardians of the Galaxy 2 izlerken mesajlaşıyor diye dava açan güzel abimi anlattık. Ha bir de Survivor Türkiye v. Yunanistan’dan bahsettik. Evet evet yaptık bunu. Çünkü Geekyapar bozdu. Çok kötü bozdu. Bir an bozmayacak gibi bekledik, ama yine bozdu. Daha da bozmaz sandık, sonra selam vali ve onun geek kıtlatması falan açtılar. Zaten Zeki Müren, Can Bonomo, Athena, Yüzyüzeyken Konuşuruz falan koyuyorlar videolara. Çok kötü bozdu.

Nasıl kötü bozdu, işte şöyle kötü bozdu. Daha da bozulmadan izleyin. Afiyet olsun.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.