Keşke büyük çizgi roman event’leri tükense ya. Azalmadan yalnız. Keşke yarın sabah Marvel ve DC Comics yetkilileri uyanıp, “Ya arkadaşlar çok pardon, biz sizin ilginizi çekeceğiz diye senede iki kere galaksiyi tehdit eden ya da paradigma değiştiren event’ler yazıyoruz, onlar ilgi çeksin diye de içine şov şov ölümler falan koyuyoruz, bu uğurda da pırlanta gibi giden şahsi hikayeleri mındar ediyoruz” farkındalığına varsa ve o an kesseler bu musluğun suyunu.

Çünkü hiçbir şeye yaramıyor bu event’ler. Zaten tüm Marvel kahramanlarını ilgilendiren meseleler Avengers serilerinde halloluyor. Onlar orada Thanos’la falan dövüşüp galaksiyi kurtarıyorlar. Ancak bundan tek bir yazar sorumlu olduğu için tatlar kaçmıyor, tutarsızlık olmuyor. Ha yok, büyük değişiklikler yaşansın evrende deniyorsa da, onu bireysel çizgi romanlara yedirmek de bir opsiyon. En azından Civil War II’de yapılan şeylerden daha samimi.

 

Bundan sonra ağır Civil War II spoiler’ı vereceğiz. Ona da şu cümleyle başlayacağız: Bunun böyle olacağı belliydi. Pek iyi gitmiyor Civil War II. Gitmesi de pek mümkün değildi zaten. Fakat en son hareketiyle, tekrardan ne kadar hikaye güdülerek değil, hibe güdülerek yapıldığını bize hatırlattı. Şöyle oldu efendim, Hulk Hakk’ın rahmetine kavuştu çizgi romanda. Ölümü de Hawkeye’ın elinden geldi. Meğerse bir yıldır olay yaşamayan Bruce, Clint’e “Abi Hulk’a dönüşecek gibi olursam beni şu okla vur” gibi bir talimat vermiş. Clint de ona uymuş.

tbbfqvetjlgbmsvfd2wy

Yani bravo. İki sayı satacaksınız diye edilen rezilliğe bak. Birincisi, Hawkeye niye böyle bir şeye evet desin? Hawkeye “arkadaşım Hulk oluyor, onun isteğine saygı duyup onu öldürmeliyim” diyecek kadar vurdumduymaz bir insan mı? Her şeyi geçtim, kendi vicdanının nasıl etkileneceğini hesap etmeyecek mi? Çünkü Fraction ve Aja’nın bugüne kadar çizdiği Hawkeye, arkadaşını değil belki ama, önce bu ruh yükünü çok dert ederdi. İkincisi, Bruce Banner kabullenmemiş miydi yeni hayatını? Hulk olmuyordu hani? O hikaye neden rezil edildi? Yani gerçekten, bravo. Ne desek, neresinden tutsak saçma geliyor böyle şeyler bize. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.