The Batman filminin güzel olacağına en başından beri güvenim tamdı. Sağ olsun Mat Reeves ve Robert Pattinson bu güvenimi boşa çıkarmadılar, bize son zamanlarda izlediğimiz en eli yüzü düzgün süper kahraman işlerinden bir tanesini çıkardılar. Filmin Warner Bros. etiketiyle çıktığını da göz önüne alırsak bunun hiç de küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu itiraf edebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Discovery ile Warner Bros. ortaklığının nihayet gerçekleşmesi üzerine hepimizin gözü kulağı Warner Bros. hâlihazırdaki projelerinin hangilerine yeşil ışık yakılıp, hangilerine yakılmayacağı haberlerindeydi. O haberlerden biri bugün geldi ve Warner Bros., The Batman’in devam filmine resmi olarak onay verdi.

Şimdi çoğunuzun “Tabii ki devam filmi gelecekti, ne bekliyordunuz?” dediğinizi duyar gibiyim. Eğer böyle bir film Warner Bros. çatısı altında değil de Disney çatısı altında yapılsaydı, şimdiye Batman Cinematic Universe gibi şeyler konuşuyor olurduk. Fakat işte filmin Warner Bros. etiketine sahip olması, ne kadar başarılı olursa olsun devam filminin gelip gelmeyeceği konusunda bizi şüpheye düşürüyordu. Ne bileyim belki Warner Bros. “Her şey çok güzel gidiyor, bir şeyler yapmamız lazım” diyerek filmin yönetmenini değiştirebilirdi ya da Robert Pattinson’un yerine başka bir Bruce Wayne oyuncusuyla anlaşabilirdi. Bunlar hep ihtimal dahilindeydi. Neyse ki bunlardan hiçbiri olmadı ve günde yalnızca iki kere doğruyu gösteren saatimiz Warner Bros. The Batman filminin devam filmlerinin geleceğini onayladı.

Çıktığı ilk günden itibaren hem olumlu eleştiriler toplayan hem de gişede oldukça güzel bir başarı elde eden The Batman filminin devamı için elimizde şimdilik pek bir bilgi yok. Mat Reeves’in bir kez daha yönetmen koltuğunda oturacağı filmde Robert Pattinson’u da Batman olarak göreceğiz. Henüz resmi bir açıklama gelmese de şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir oyuncunun yerine başka birilerinin seçilmesini beklemiyoruz. İlk filmde Riddler’ı karşımıza çıkaran Mat Reeves, sahnelerini çıkardığı Barry Keoghan‘ın Joker’ini ikinci filmin ana kötüsü olarak kullanıp kullanmayacağı da başka bir merak konusu. Bence daha fazla Joker’i saklayamazlar. Fakat eğer stüdyodan gelecek bütün potansiyel baskılara göğüs gerip Joker’i yine arka planda tutarlarsa büyük bir saygı duyarım.

Sizin The Batman 2 için teorileriniz nedir sevgili dostlarım? Sizce Joker, ikinci filmin ana kötüsü olacak mı? Yoksa farklı bir kötünün hikâyesini mi izleyeceğiz? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. karakterin yüzü bu kadar eskimişken kesinlikle ikinci filmin main villain’ı joker olmamalı. çıkarsa 3. – 4. filmde falan olablilir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.