Zaman çarkı döner ve çağlar gelir gider. Olmuş olan, olacak olan ve olmakta olan her an gölgenin altında ezilebilir. Yine de umudun tükendiği anda bazen hiç kimsenin ilgisini çekmeyen, unutulmuş topraklardan kahramanlar doğar ve dünyanın umudu olurlar. Şimdi umut edin o zaman ey Zaman Çarkı dizisini bekleyenler! İki Nehri’n kahramanları için oyuncu seçimleri açıklandı ve hepsi birbirinden harika!

Zaman Çarkı dizisi her ne kadar Witcher ve Yüzüklerin Efendisi dizileri kadar gümbür gümbür gelmese de yine de kendinden emin ve ağır adımlarla git gide yaklaşıyor. Amazon Prime için hazırlanan dizi için ilk olarak Moirane Damondred’i canlandıracak oyuncu seçimi yapıldığında heyecanımızdan yerimizde duramayıp bütün seriyi öven bir yazı yazmıştık. Bugün ise bu heyecanımız ikiye, yok yok beşe katlandı!

Dizinin resmi Twitter hesabında bugün yayınlanan açıklamalar ile beraber serinin en önemli beş karakterinin oyuncuları açıklandı. Işığın Lordu, kurtarıcımız, Yeniden Doğan Ejder Rand Al’Thor için Josha Stradowski seçilirken; komutanları, dostları, çocukluk arkadaşları Mat Cauthon ve Perrin Aybara için Barney Harris ve Marcus Rutherford uygun görülmüş. Ayrıca İki Nehir’in bağrından çıkıp çağların gördüğü en güçlü iki Aes Sedai’ye dönüşen Nynaeve Al’Meara ve Egwene Al’Vere’yi, Zoe Robins ve Madeleine Madden canlandıracak.

Yani sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum tabi ki ama ben bu oyuncu seçimlerinin her birine ayrı ayrı coştum. Daha oyuncuları ilk gördüğüm andan itibaren Zoe Robbins’i saç örgülerini çekerken, Madeleine Madden’ı Rand ve Mat’in kulaklarını döverken, Barney Harris’i siyah şapkası ile birlikte zarları sallarken, Marcus Rutherford’u sarı gözleriyle etrafı koklarken hayal etmeye başladım. Josha Stradowski düşünürken ise “Bırakın ejder bir kez daha
zamanın rüzgarlarına binsin.” demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

wheel-of-time-split

Valla internette dönen “Perrin ve Nynaeve neden siyahi?” muhabbetine hiç değinmeyeceğim bile. Bu iki oyuncuya bakar bakmaz gördüğüm ilk şey inatçı, dediğim dedik, erkekleri parmağının ucunda oynatan bir kadın ile sert görünüşlü, dövüşçü ama sert görünüşü kadar yumuşak bir kalp taşıyan bir adam oldu.  Özellikle diziden sorumlu olan adam Rafe Judkins’in Perrin’i oynayan Marcus Rutherford için “Bu adam odaya girdi, sahnesinden bir kısım okudu ve izleyen herkesi gözyaşları içerisinde bıraktı. Hepimiz birbirimize baktık ve ‘Perrin’imiz o’ dedik. Şimdi hepinizin onunla tanıştığına çok memnunuz” açıklaması benim düşüncelerimi haklı çıkardı daha da bir mutlu oldum.

Dizinin başrol seçimleri yavaş yavaş devam etse de Zaman Çarkı serisi karakter sayısı açısından inanılmaz zengin bir seri olduğu için daha açıklanmasını beklediğimiz çok karakter var. Yine de ben Kurt Kardeş’i, Yeniden Doğan Ejder’i ve Karanlık Varlık’ın kendi şansına sahip Mat’i canlı canlı görecek olmaktan dolayı inanılmaz büyük bir heyecan duyuyorum. Siz ne diyorsunuz bu oyuncu seçimlerine? Sizi de benim kadar heyecanlandırdı mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.