Daha önce de söylediğimi hatırlıyorum fakat tekrarlamak istiyorum, bazı oyunları ilk yayınlandıkları zaman oynamamaktan dolayı büyük bir üzüntü duyuyorum. Ve işin en kötü yanı, bana üzüntü veren bir durumu hiçbir zaman düzeltemeyeceğimi de biliyorum. Her ne kadar artık daha iyi bir bilgisayarım olsa da mekanik ve oynanış anlamında zamanının çok gerisinde kalan oyunları oynamanın aynı zevki vermeyeceğinin farkındayım. Neyse ki son yıllarda eski oyunlar için arka arkaya remake ve remaster haberleri geliyor da biz de seviniyoruz. Dün gece ise bu haberlerin en büyüklerinden biri geldi ve CD Projekt RED, Unreal Engine 5 oyun motoruyla ilk Witcher oyununun remake’ini yapacağını duyurdu!

Proje hakkında şimdilik hiçbir şey bilmiyoruz desek yeridir. “Canis Majoris” kod adı verilen bu projede ilk oyun Unreal Engine 5 oyun motoruyla yeniden yapılandırılacak. Oyunu temellerinden yeniden yapılandırmak isteyen CD Projekt RED, bunu en doğru şekilde yapmak istediklerini ve oyuncuların sabırlı olmaları gerektiğini söyledi. Anlayacağını bu çok ama çok erken bir duyuru. Fakat ne olursa olsun yine de harika bir haber!

Witcher serisinin hatta biraz daha spesifik olursak Witcher 3’ün global başarısı yüzünden tüm dünya gibi ben de Witcher evreniyle ilgili daha çok içerik tüketmek istedim. Bu yüzden diziler izledim, kitaplar okudum, Witcher evreninde geçen her bir içerik parçasını tüketmeye çalıştım. Fakat söz konusu Witcher’ın önceki oyunları olunca ne yazık ki elim öyle kolay kolay Witcher 1 ve Witcher 2’yi oynamaya gitmedi. Hadi Witcher 2 neyse, hâlâ günümüzde oynanabilecek bir oyun ama Witcher 1’i oynamak hiç içimden gelmiyordu. Dün gece CD Projekt RED yaptığı açıklamayla adeta beyaz atlı bir prens gibi beni bu düşüncelerden kurtardı. Artık gönül rahatlığıyla Witcher’ın ilk oyununu oynayabileceğim!

Siz Witcher 1’in remake’i için heyecanlı mısınız? Geralt of Rivia’nın önceki maceralarını merak ediyor musunuz? Sizce orijinal oyuna ne kadar müdahale etmeliler? Tüm bu konulardaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.