Man of Steel‘den Daredevil‘a her seferinde geek gönülleri çelen Rosario Dawson rolü aldığından beri beklediğimiz Ahsoka dizisine her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz akşam, Disney+ bünyesinde izleyeceğimiz Ahsoka’nın yayın tarihini 23 Ağustos olarak netleştiren yeni bir TV spotu yayınlandı. Buyurun aşağıda:

Dizi arası bir reklamdan bahsettiğimiz için daha fazlasını beklemezdik tabii ama yine bir gün önce yayınlanan görselleri de sayarsak ilk fragmana nazaran yeni sahneler görmedik; öncekilerin yeni bir düzenlemesini, Ağustos 2023’ten net bir çıkış tarihiyle izlemiş olduk. The Mandalorian’da Ahsoka’nın ağzından ismi dökülür dökülmez bu dizinin ve tabii Mandoverse’ün ana problemini oluşturacağını anladığımız Thrawn’ın varlığı ile açıyoruz yine diziyi, hikâyenin de bizi Thrawn üçlemesinin ilki Heir to the Empire‘a götüreceğini biliyoruz. Hem Thrawn’ı, Mads Mikkelsen ile getirmek hem de Hera Syndulla ve Mon Mothma’nın varlığı ile Mandoverse’ün sonuna yaklaştırırken Obi-Wan ya da Book of Boba Fett dizisi yerine, The Mandalorian üçüncü sezonun da desteklediği şekilde ışın kılıçlı bir Andor izleyebileceğimizi umuyoruz.

Sabine, henüz kaybettiğimiz Ray Stevenson tarafından canlandırılan Baylan Skoll’un çırağı Shin Hati’ye karşı Ezra’nın yeşil kılıcını kullanıyor, yine onun bir sahnesinde Eman Esfandi’yi görüyoruz. Yayınlanacak sekiz bölüm içerisinde Ezra’nın rolü ne kadar olacak, onu henüz kestiremiyoruz fakat The Mandalorian’ın son sezonunda da Bebiş’in gözleriyle Purrgil’leri o kadar gördük şimdi. Anakin ve Ahsoka arasındaki, ikisini de bir şekilde hem aynı karakter hem de vardıkları noktalarda, yaptıkları seçimlerin sebebiyle ayırıp, çok farklı karakterler yapan bağı da aklımızda tutmamız lazım; bir şekilde hikâyeye dâhil olacağını önceden beri biliyoruz. Önümüzde henüz izlemediğimiz bir uzun fragman da var tabii.

Huyang, belki de başlamanın zamanıdır diyor; bize de sanırım bu başlangıcı bekleyeceğimiz iki aylık süreyi, The Clone Wars ve Rebels’i bir daha dönerek ve umutları çok da arşa çıkartmadan değerlendirmek kalıyor.

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.