2014’in bahar aylarında, Captain America: The Winter Soldier vizyona yeni girmişken geek dünyası bir kapışmayı konuşuyordu: Captain America 3 vs. Batman v. Superman. İki filmde 6 Mayıs 2016 çıkış tarihine sahipti ama iki filmin de aynı gün çıkış yapması kimsenin aklına ve mantığına sığmıyordu hâliyle. Ne DC ne de Marvel için ideal bir sonuç olmazdı iki filmin de aynı anda vizyona girmesi, mesele, hangisinin geri çekileceğiydi. Tam bir “Mexican standoff” şeklinde geçen kapışma, DC’nin silahını indirmesiyle sonlandı. Batman ve Superman’i aynı anda sinemada gösterecek ilk filmi Captain America 3’ün karşısından kaçırıyorlarsa, Cap 3 ile ilgili bir bildikleri var demiştik o zamanlar. Bildikleri şey de çok geçmeden ortaya çıktı zaten: Kaptan’ın üçüncü macerası Marvel’ın dev hikayesi Civil War’ı konu alacak, başrolünde de Chris Evans ile birlikte Robert Downey Jr oynayacaktı.

Marvel bununla yetinmedi. Malumunuz, kadroya bir de Black Panther katıldı. Chadwick Boseman’ın canlandıracağı Black Panther karakteri resmi MCU galasını Captain America: Civil War ile yapacaktı bildiğiniz gibi. Kadro halihazırda maşallahlık gözükürken, şimdi bir de haritaya yeni bir yıldızın eklendiği açıklandı. Inglorious Basterds ve Rush filmlerinden tanıdığmız Alman-İspanyol kırması aktör Daniel Brühl.

1788017803-daniel-bruehl-21oLGlm83pZp6D5ef

Brühl’ün kadroya ne olarak katılacağı henüz resmi olarak açıklanmış değil. Fakat ilk gelen dedikodular kendisinin bir kötü adam olacağı yönünde. Biz buna pek ihtimal vermiyoruz. Bizce Civil War MCU’nun “kötü adamsız” ilk filmi olacak, öyle olmak zorunda. Film Captain America ve Iron Man arasındaki prensip farkları üzerine işlemek durumunda. Eğer sonunda dönüp HYDRA ile falan savaşacaklarsa adına Civil War demenin hiçbir lüzumu yok.

O yüzden bizim kafamızda başka ihtimaller var. Marvel evreninde Brühl’ün oynayabileceği çok fazla Alman süper kahraman yok, var olan en ünlüsü de X-Men ekibinde. O yüzden kendisinin süper bir karakter yerine, sivil bir karakter oynayacağını düşünüyoruz. Kendisi Tony Stark’ın asistanını canlandırıp, Peter’ı Civil War öncesi rolünü doldurabilir. Civil War’a sebebiyet veren ergen kahramanlardan biri de olması mümkün. Veya belki olayla alakalı bir devlet erkanını da canlandırabilir. Siz ne diyorsunuz? Sizin tahminler neler?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

  1. her ne olursa olsun konu cıvıl war olmasına rağmen! bir cap serisi baron zemo göremeden biterse çok üzülürüm

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.