Bloodborne çıkalı makul bir zaman geçtiğine göre, artık PvP’yi konuşmamızın vakti geldi. Ana hikayeyi bitirdiniz, belki de üçüncü kez oynuyorsunuz, fakat hala o bilindik çan çalındığında içinizi bir korku kaplıyor ve karşınıza gelecek avcıdan inanılmaz derecede tırsıyorsanız, şampiyonluk yolunda atmanız gereken adımlardan bihabersiniz demektir.

İşte ben size bu noktada yardım etmek için varım. Önünüze geleni tokatlamak ve Yharnam’da korkusuzca gezmek istiyorsanız, her şampiyonun bilmesi gereken noktaları öğretip, sizlere bambaşka bir Bloodborne tecrübesi yaşatmaya çabalayacağız.

Öncelikle, bunu arkaya açarak başlıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=gqwuYX3fZZc

 

Su Gibi Olun

was-bruce-lee-actually-good-at-fighting

Zaten şimdiye kadar oynadıysanız biliyorsunuz, Bloodborne hızı ile öne çıkan bir oyun. Bu sebeple bekleyerek hiç bir yere varamazsınız. Akıllı olacaksınız, su gibi olacaksınız. Sizi invade eden birisi varsa, ondan kaçarak değil, ona saldırarak kazanabilirsiniz. Dodge tuşu sizin dostunuz, Dodge ile düşmanlarınızın çevresinde üç kere sekip bir vurmak düsturunuz olsun. Her ne kadar hızlı olursanız olun, verebileceğiniz hasar ancak stamina barınız kadar olacaktır. Bu sebeple dodge – stamina ikilisini dikkatli kullanın. Bloodborne’un seviyeler ve ekipmanla ilgili bir oyun değil, gerçekten oyuncu yeteneği ile ilgili bir oyun olduğunu unutmayın. Kimse hile yapmıyor, sadece sizden daha iyiler.

 

Akrep Gibi Sokun

Bloodborne 1

Rakibiniz hasar almaya devam ettikçe, kendisini Blood Vial ile iyileştirmek için geri çekilecek. Buna izin vermeyeceksiniz. Her ne kadar onu kıstırsanız bile, kendisini iyileştirmek için 1 saniye gibi bir süreye ihtiyacı var ve çoğu oyuncu bu açığı çabuk bulabiliyor. Bu sebeple yanınızda mutlaka 20 adet zehirli bıçak bulundurun. Bu zehirli bıçaklar çok az hasar veriyor fakat rakibinizin iyileşme yüzdesini oldukça azaltıyor. Özellikle 5 tane ardarda attığınız vakit, rakibiniz sürekli olarak kendisini kenara çekip iyileştirmeye çalışacak ve zaten değerli olan Blood Vial’lerini bitirecek. Tabii ki aynı taktiği size de kullanan olacaktır. Bu sebeple ilk maddeye geri dönüyoruz. Kendinizi savunmaya aldığınız her fırsatta taşların veya siperlerin arkasına almaya dikkat edin.

1 2
Author

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.