Turn Down for What’ı hatırlıyor musunuz? Çok uzak bir geçmişten söz etmiyorum, çok niş bir şeyden de söz etmiyorum aslında. İki sene önce, YouTube’da 500 milyon izlenmeye ulaşan bir şarkıdan; daha spesifik olarak da onun videosundan söz ediyorum. Çünkü, şarkı iyiydi; ama dürüst olalım, o 500 milyon izlenme şarkının dünya ahiret acayip ve bir o kadar da muazzam bir klibe sahip olması sayesinde geldi. Çünkü klipte penisine mukayyet olamayan bir adam, tavanları kıra kıra düştüğü katlarda seksi dans yayıyordu etrafına.

İşte o müthiş klibe çeken iki kafadarın, yani Dan Kwan ve Daniel Scheinert‘in aklına bir müthiş fikir daha geldi. Eğer “‘penisiyle tavan kıran adam’ fikrinden sonra nereye gidebilir bir insan?” diye düşündüyseniz, Kwan & Scheinert ikilisini hafife aldığınıza çok utanacaksınız. Zira ikili, ıssız bir adada intiharı düşünen bir adamın, osuran bir cesedin yardımıyla adadan kurtulmaya çalışmasını anlatan bir film çekme kararı aldılar.

Sadece almakla kalmadılar, aynı zamanda Paul Dano ve Daniel Radcliffe gibi indie camiasının gözbebeği iki jön de tuttular. Radcliffe’e de osuran ceset rolünü verdiler. Filmi çektiler, Sundance’e götürdüler. Kimisi film için “festivalin en iyisiydi” dedi, kimisi yarısında gitti. Kwan ve Scheinert, festivalden En İyi Drama Yönetmeni ödülleriyle döndüler. Bir de dağıtımcı buldular. Ve Sundance’i ikiye bölen, kesinlikle herkes için olmayan bu film, yani Swiss Army Man, bu yaz geniş çaplı olarak vizyona girecek.

Ben o kadar dev bir sabırsızlıkla bekliyorum ki filmi, gerçekten izahati yok. Daniel Radcliffe ve Paul Dano benim gözüme fena hâlde girmiş oyuncular. Kwan ve Scheinert’in de tüm absürtlüklerinin altında bir dahi yattığına gerçekten inanıyorum. Daha da önemlisi, Sundance’in yarısının film hakkında “iğrenç, mide bulandırıcı, dayanamadım lan bu nedir” gibi yorumlar üretiyor olması benim merakımı daha da kamçılıyor. Bir de tüm bunların üstüne, fragman da muazzam gözüküyor. Filmin çıkış tarihi ABD için 17 Haziran. Bize gelmesini çok beklemeyin, ama işte, malum yerler için de kafanızda bir tarih oluşturun diye söylüyorum. Zira bu film kesinlikle kaçmamalı gibi geliyor bana!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.