Rick & Morty çizgi film tarihinde yapılmış en bomba işlerden biri olabilir ve hayır bunu söylerken abartmıyoruz, herhangi bir şeyin gazında da değiliz. Zaten şimdiye “Abi hala Rick & Morty izlemedin mi?” sorusunu herhangi bir geek arkadaşınızdan duymadıysanız hemen çevrenizi değiştirmenizi öneririz, zira o çevre size yaramıyor. Onları hemen Facebook’tan silin ve sokakta gördüğünüz ilk kişiyle arkadaş olun. Eminim sokakta tanışacağınız ilk kişi size Rick & Morty önermemiş geek arkadaşınızdan on kat daha hayırlı olacaktır.

Bu arada hemen belirtelim. Liste herhangi bir önem sırasına göre yapılmamıştır bu sebeple “bunu niye en başlara koydun en bomba bölümdü o” gibi serzenişlerde bulunmayın sevgili okurlar.

Wubba Lubba Dub Dub!

Dikkat! Dev SPOILER İçerir!

 

Close Rick-counters of the Rick Kind

Rick and Morty’nin her zaman paralel evrenlerle ilgili olduğunu biliyorduk fakat bu fikri alıp bir adım ileriye götürdüğü bölüm şüphesiz buydu. Pek çok farklı uzay otoritesi ve federasyonu tarafından aranan Rick, alternatif versiyonlarıyla birlikte bir konsey kurar ve bu konsey zamanla kendi halinde bir hükümet halini alır. Binlerce ayrı Rick’ten oluşan dev bir ülke düşünün. Bu bölüm hikayesel anlamda kancalar izleyiciye atan yegane bölümlerdendi. Rick Konseyi mevzusunu öğrenmemiz bir yana, Morty ve Rick’in doğası ile ilgili de pek çok şey öğreniyorduk. Özellikle son sahnesini unutmamız mümkün değil. Neymiş efendim? Marvel “Council of Reeds” yapınca olmuyormuş ama Rick & Morty yapınca oluyormuş.

 

Rixty Minutes

Bütün bölüm televizyon izlemece. Aslında Rick & Morty’nin en deneysel bölümlerinden biriydi. Olay şuydu; Rick eve parelel evrenler arası yayın çekebilen bir televizyon getirir. Bütün aile bu televizyondaki garip programlara gömülür.  Sırf bu bölümde gösterilen programlardan ve reklamlardan apayrı seriler çıkartılabilir.

 

Big Trouble in Little Sanchez

Küçük Rick, kesinlikle serinin en dramatik karakterlerinden biriydi. Fakat bir o kadar da sevimliydi. O hep alıştığımız ve bir o kadar ahlaki seçimleriyle tanıdığımız Rick’in birdenbire aşırı optimist bir ufaklık haline gelmesi süper bir olaydı. Tabii yine her Rick & Morty bölümünde olduğu gibi epey karanlık bir sonla bitiyordu. Ama yine de kısa bir süre için Rick’i öyle görebilmek harikaydı.

 

Interdimensional Cable 2: Tempting Fate

Tamam bu bölümü sadece tek bir sahne için buraya koyuyorum. Yani her ne kadar Jerry’nin penis nakli hikayesi komik olsa da, “Plumbus” bu bölümün baş tacı idi. Tabii Plumbus’ın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız.

 

Auto Erotic Assimilation

Yine çok naif görünen fakat ilerledikçe aşırı karanlık bir hal alan Rick & Morty bölümlerinden. Bu bölüm özellikle son sahnesi yüzünden çok konuşuldu. Başında gayet optimistik başlayan fakat ortasından itibaren Rick’in geçmişine ve nasıl birisi olduğuna dair bir takım soruları da beraberinde getiren bu bölümün en vurucu yeri sonuydu;

1 2
Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.