A Rickle in Time

Bu bölüm dahiyane bir bölümdür. Rick, Morty ve Summer’ın zaman kavramının içine etmesiyle oluşturdukları belirsiz kuantum rahatsızlığı ekran bölündükçe izleyiciye de epey bir rahatsızlık veriyordu. Tabii bir yandan Rick’in duygusal tarafını da görüyorduk.

 

The Ricks Must Be Crazy

Rick’in uçan dairesinin nasıl hareket ettiğini merak ettiniz mi bilemiyorum fakat bu bölüm tamamen bu sorunun cevabı üzerine harika bir bölümdü. Özellikle Rick’in Morty’ye “Bazı kavramların başına bilimsel kelimeler ekleyip onları gerçekmiş gibi söyleyemezsin” atarı üzerine kendisinin de aynı şeyi yapmasıyla girilen ve kendi içinde kendini parodileyen yapısı şahaneydi.

 

Lawnmower Dog

Ben bu bölümün biraz da ismine tavım çünkü Lawnmover Man en sevdiğim “garip” bilim kurgu filmlerinden biridir. Bu sebeple biraz kıyak geçiyorum. Yine de köpeklerin tamamen kendi krallığını kurmaya çalışması, bir yandan da Rick & Morty’nin Inception hikayesi aşırı sürükleyici ve eğlenceliydi.

 

Mortynight Run

İki kelime, “Goodbye Moonmen”

 

Look Who’s Purging Now

https://youtu.be/4j9x_vPefn8

Bu bölümü sadece Morty’nin çıldırması için bile izleyebilirsiniz. Öte yandan, iç organların ve kopan uzuvların “Feels Good” eşliğinde havada uçuşmasına gülebileceğiniz başka bir çizgi film var mıdır bunu da bilemiyorum.

1 2
Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.