Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda müjdeli bir haber vermiştik sizlere. Şu sıralar Disaster Artist ile dillerde olan ve yeni bir Oscar adaylığı neredeyse kesin gözüken Franco’nun Logan ve Deadpool ile dallanmış, New Mutants ile ise bambaşka arazilere at sürmeye hazırlanan X-Men evrenine gireceği dile getirilmiş; bunun da Multiple Man ile olacağı söylenmişti. Berna’cığımız Multiple Man karakterini şöyle aktarmıştı o vakit:

“Multiple Man’in asıl meselesi, Madrox’un klonlarının aslında birbirlerinden son derece bağımsız ve kendi düşüncelerine sahip tam biçimli varlıklar olmaları. Klonların asıl Madrox’un yerine geçmeye çalıştığı, zaman zaman kendilerini uzun bir süre için gerçek Madrox sandıkları ve hatta Madrox’un ciddi anlamda duygusal travmalar yaşamasına sebep oldukları türden garip hikayeler var. Multiple Man insanların bakış açıları ile oynayabilir ve hatta gerçekliğin doğasını bile izleyicilerin tahminlerine yönelik olarak değiştirebilir.”

tdy_franco_170907_2.today-vid-canonical-featured-desktop

İşte o Franco, bu Multiple-Man ile ilgili resmi bir açıklama yaptı en sonunda. The Hollywood Reporter’a konuşan garip aktör, şunları dedi:

Evet bir süper kahraman projesi var geliştirdiğim. Ne kadar konuşabilirim bilmiyorum. Ama prodüktörlüğünü yapıyorum ve içinde rol alacağım.[…] Simon Kinberg, Logan ile Deadpool’u yapan Fox ve X-Men ekibiyle ilgili sevdiğim şey şu: uzun sürdü, 10 yıl aldı, ama en sonunda yetişkin filmlerine gidiyorlar. Ve biz de bu süper kahraman şeyini alacağız ve yeni bir türe koşacağız. Deadpool neredeyse bir aksiyon-romantik komedi. Logan bir Western mesela, anlatabildim mi? Biz de Simon Kinberg ile çalışıyoruz işte bir X-Men mülkü üzerinde.”

Berna’nın ComicBook.com’tan çevirdiği karakter anlatımını bu yüzden özellikle başa aldık, çünkü belli ki Franco abimiz aynı New Mutants ve Logan gibi süper kahraman mülklerini sadece arka plan ögesi olarak alıp kullanan bir janr filmi yapmak istiyor. Bu noktada bizim coşup coşmayacağımızı sadece bir şey belirler: Franco’ya tanınan özgürlük. Disaster Artist ispatladı ki Franco garipliğine mukayyet olunmayınca ortaya çok özel şeyler çıkartabiliyor. Fox Deadpool’dan aldığı dersleri iyi kullanıp, burada da “Abi alın parayı, çok rezil etmeyin bizi, n’apıyorsanız yapın” derse en kötü çok muhteşem bir harabe çıkar ortaya, yine seyretmesi keyifli olur. Katılmaz mısınız?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.