Ocak ayında James Gunn’ın DCEU için yaptığı Gods & Monsters açılımından sonra DC evrenindeki birçok kahramanın yine ve yeniden filmlere uyarlanacağını öğrendik. Bundan sonra birçok yeni proje açıklandı ve arkasından da dedikodular başladı. James Gunn’ın Twitter hesabında hayranlara verdiği cevaplarla hiçbir şey kesin olmamakla birlikte şu sıralar Batman: Brave and Bold filminin yönetmeninin Ben Affleck olması ihtimali tekrar gündeme geldi.

Şu üstte gördüğünüz konuşma daha James Gunn tarafından DC’nin, Gods & Monsters adındaki, ilk 10 yıllık planı açıklanmadan önce Gunn’ın takipçileriyle yaptığı bir konuşmadan. Burada, Ben Affleck’le görüştüğünü söyleyen Gunn, uygun bir proje olması hâlinde Affleck’in DC içinde bir film yöneteceğini söylüyor. Gods & Monsters planları açıklandıktan sonra da bir röportaj sırasında yeni Batman filmini yönetecek kişinin Ben Affleck olmayacağını söylüyor.

Yukarıdaki konuşmaya baktığınızda da yine bir dedikodudan doğan bir habere göre; Ben Affleck’in Brave and Bold adındaki yeni Batman filmini yönetme ihtimali tekrar gündeme geliyor ve bir takipçi; “James Gunn sürekli bize yalan söylüyor.” diyor. Bunu gören Gunn, sinirlenmiş olacak ki uzun uzun; “Ben size hiç yalan söylemedim, söylemeyi de düşünmüyorum, bazen stüdyoda her şey beklediğimiz gibi gelişmiyor.” tarzında bir cevap veriyor ve bunun üzerine de ekliyor; “Fikrimizi de mi değiştirmeyelim?” Buradan hareketle Twitter’da yeni bir tartışma başlıyor ve Ben Affleck’in Batman filmi yöneteceği tekrar tekrar konuşuluyor.

Dikkatinizi çekerim; bu cevap, resmi ağızdan çıkıyor olmakla birlikte resmi bir açıklama değil ve Ben Affleck’in Batman filmi yönetip yönetmeyeceği kesinlikle belli değil. Yine de şu anlık emin olduğumuz bir şey var ki Ben Affleck, DC içinde bir film yönetecek ve aslında biz de bunun bir Batman filmi olmasını isteriz. İşin ilginç yanı ocak sonunda açıklanan 10 yıllık planın ardından James Gunn, Twitter’da sorulan sorulara ve çıkan dedikodulara cevap verdikçe DC’nin gelecek filmlerinin akıbeti kafa karıştırıcı hâle geliyor. Son durumda ne Superman’den, ne Swamp Thing’den ne Batman’den ve ne diğer film ve dizilerden elle tutulur bir bilgi yok ortada.

Batman mevzusu diğerlerine nazaran kafa karıştırıcı çünkü bir yandan Matt Reeves’in yönettiği The Batman: Part 2 ve onunla aynı evrende geçen Penguin dizisi geliyor. Evren, o koldan genişlemeye devam ediyor. Bir yandan da Ben Affleck ve Michael Keaton’ın ikisi birden Flash filminde Batman olarak rol alıyor. Flash filmi James Gunn, DC’nin başına geçmeden yapım aşamasına başladı ve orada görülen Batman’lerin yeni DC dönemi içinde bir etkileri olacak mı, o da belli değil.

Sanıyoruz Flash filminin çıkmasına yakın veya film çıktıktan kısa süre sonra DC’nin yeni filmleri, özellikle de Ben Affleck ve Batman meselesi hakkında biraz daha bilgi sahibi olacağız. Siz Batman karmaşası için ne düşünüyorsunuz, Brave and Bold filmini kimin yönetmesini istersiniz?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.