Marvel ve Sony’nin Spider-Man için yaptıkları kavgaları artık bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Zamanında Sony’e elini verip kolunu kaptıran Marvel, bir türlü en popüler süper kahramanını tamamıyla geri alamamış, hep bir sorunla karşılaşmıştı. Sonunda Marvel’ın baskılarına dayanamayıp izinle de olsa Peter Parker’ı evine gönderen Sony ise, tüm iyi Spider-Man kötülerine ayrı ayrı film yapmaya başladı. Fakat Marvel, elinde kalan kötü adamları o kadar iyi kullandı ki şu ana dek iki tane çok başarılı film elde etti. Şimdi ise, gelecek filmi için daha önce gördüğümüz bir kötü adamın gelmesini planlıyor. Hem de aynı aktörle! Ben daha fazla tutamayıp söyleyeceğim; Jamie Foxx, Electro rolüyle bir kez daha Spider-Man filmlerinde boy göstermeye hazırlanıyor!

The Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre Marvel, Jamie Foxx’un bir kez daha Electro rolünü canlandırmasını istiyor. Daha önce Sam Raimi’nin Spider-Man üçlemesinden J. K. Simmons’ın canlandırdığı J. Jonah Jameson’ı geri getiren Marvel, bu sefer de eski kötü adamını yeniden karşımıza çıkarmayı planlıyor. Bunda pek tabii Jamie Foxx’un son zamanlardaki haklı ününün de büyük payının olduğunu söylemekte bir beis görmüyorum. Adam dolar gibi yükseldi.

Tom Holland’ın Peter Parker’ını, ikinci Captain America: Civil War fragmanında gördüğümüzden beri çok sevdik, bunu gizlemeye gerek yok. Marvel çatısı altında bir Spider-Man göreceğimiz için çok heyecanlanmıştık. Sonunda Homecoming filminin çıkacağı duyurulduğunda ise heyecanımızdan yerimizde duramaz bir haldeydik. Fakat kafamızda bir sorun vardı. Filmin kötüsünün Vulture olacağı söyleniyordu ve Vulture “En İyi Spider-Man Kötüleri” listesinde ancak “D sınıfı” bir kötü adam olarak yer bulabilirdi. Haliyle böylesine büyük bir olay için, böyle kenarda köşede kalan bir kötü adamın nasıl olacağını merak ediyorduk. Fakat Michael Keaton‘ın muhteşem oyunculuğuyla beraber Marvel, inanılmaz başarılı bir Vulture portresi çizerek adeta küllerinden yeni bir kötü adam yarattı. Bu noktadan sonra iyice gaza gelen Marvel, Far From Home’da Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Mysterio karakteri ile belki de en iyi Spider-Man kötü adam karakterlerinden birini izletti bize. Uzun lafın kısası kötü adam konusunda elindeki kısıtlı imkânları çok iyi kullandı Marvel.

Bu yüzden, daha önce The Amazing Spiderman’in ikinci filminde pek de iyi iş çıkarttığını düşünmediğimiz Electro’nun yeniden bir Spiderman filmine geldiğini öğrendiğimde Marvel’a güvenmekten başka çarem kalmıyor ayrıca heyecanlanmadan da edemiyorum. Zira Vulture, Mysterio, Electro derken bunlar baya baya Sinister Six’i topluyorlar yahu! Orijinal Sinister Six üyelerinden şimdiye kadar üçünü açıklayan Marvel, Sinister Six’in birçok kez değişen formlarını da sayarsak evrende Shocker ve Scorpia ile beraber toplam beş Sinister Six üyesine sahip. Gerçek Sinister Six üyelerinden Kraven, Sandman ve Dr. Octopus’u görür müyüz bilmiyoruz ama sanırım Marvel, MCU içinde küçük bir Spiderman Cinematic Universe kurma peşinde. Ve bizim de, bunun çok doğru bir yol olduğunu söylememiz gerekiyor sanırım.

Jamie Foxx’u bir kere daha Electro rolünde görmeyi ister miydiniz? Sinister Six’in olma olasılığı sizi de heyecanlandırdı mı benim gibi? O zaman yorumlara gelin de favori Sinister Six versiyonumuzu kapıştıralım!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.