Şimdi, mevcut haberimize geçmeden önce birkaç bilgiyi tazelememiz gerekiyor. Bunlardan başlıcası, filmin çekimlerine başlandığı andan itibaren ortada bir Jena Malone meselesinin dönüyor olduğu gerçeği. Malone çekimler başladıktan sonra –resmi duyuru yapılmadan– sette gözükmüş, sonra da saçlarını kırmızıya boyadığı fotoğraflar paylaşmıştı internetten. Kendisinin rolünün The Dark Knight Returns’teki Carrie Kelley, yani Robin olacağı söylenmiş, sonradan da bu dedikodular Barbara Gordon’a dönüşmüştü.

İkinci tazelememiz gereken bilgi de, Jena Malone’un rolünün filmden kesildiği yönünde. Zaten muhtemelen hiçbir zaman duyurulmamasının sebebi buydu. Malone’un rolü, gelen bilgilere göre çok sert olduğu için kesilmiş ve yılın sonuna doğru çıkacak, 17+ yaş sınırlandırmasına sahip olacak Ultimate Edition Blu-Ray sürümüne ayrılmıştı. Akabinde gelen bir dedikodu da bu kesilen sahnenin, direkt olarak Killing Joke’dan alınmış vurulma sahnesi olduğu yönündeydi. Ama Zack Snyder, “Mutlulukla söyleyebilirim ki, kendisi kesinlikle ne Robin, ne de Batgirl” diyerek umut söndürmüştü.

bvs-spoiler-survey-173493

Burada Snyder küçük bir kelime oyunu yapmış olabilir. Zira ortaya yepisyeni bir bilgi çıktı, pek de hafife atılır cinsten değil. Reddit’e düşen bir resimde, Warner Bros. Pictures, filmi izlettiği kişilere yolladığı testi görüyoruz. Karakterler alt alta dizilmiş, “Hangisini ilerideki reklamlarda daha çok görmek istersiniz?” diye soruluyor. Listede çoğunlukla yan karakterler var ve bir noktada Jena Malone / Barbara Gordon lafı geçiyor.

Testin gerçekliğini destekleyen bazı bulgular var; öte yandan, filmden kesilme kararı verilmişse niye reklamlarda gözüksün mü diye pazar araştırması yapsın Warner? Bunu ortaya koyan Heroic Hollywood “bizce Photoshop izi yok” demiş, ama ben ondan da pek emin olamadım. Beri yandan, Snyder’in “Batgirl değil kesin *wink*” deyişi de çok uyuyor bu duruma aslında ama… İşte karışık mesele. Sizin görüşünüz ne? Gerçek midir bu test, Malone Gordon mudur? Yorumlara yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.