Hep söyledim, yine de söylemeye devam edeceğim. Agents of SHIELD harika bir dizi, söylenenlerin aksine MCU’dan kopuk falan değil, bilakis tam merkezinde, tam göbeğinde ve gerçekten de çok enteresan bir hikayeye sahip. Fakat bence, tek bir sorunu var; o da diziden filme hiçbir aktörün geçiş yapmamış olması. Evet, farkındayım, Inhumans filminde bir SHIELD karakterini (özellikle de Daisy’nin) olması çok daha yüksek bir ihtimal. Ama bana soracak olursanız, ondan önce bir noktada da bir SHIELD karakterini filmlerde görmemiz gerekiyor artık.

Agents of SHIELD logo

Ama işte hayranlar da, doğal olarak, tersini istiyorlar. Onlar da SHIELD’da bugüne kadar ana Avengers kadrosundan kimsenin gözükmemiş olmasına takık vaziyetteler. Diziye şu dakikaya kadar filmlerden Nick Fury (Samuel L. Jackson), Maria Hill (Cobie Smulders) ve Sif (Jamie Alexander) birden çok kez gelip gitti, ama bırakın bir Iron Man’i, Hawkeye’ı dahi dizide göremedik.

İşte Hawkeye’ı oynayan aktör Jeremy Renner’a göre, bunun sorumlusu kendisi değil. Wizard World Chicago panelinde, kendisine yöneltilen “Agents of SHIELD’da oynamayacak mısınız?” sorusuna cevap veren Renner, SHIELD Los Angeles’da çekim yaptığı ve kendisi çocuğuna yakın bir yerde çalışmaya her daim okey olduğu için fikre çok sıcak baktığını ama kendisine bugüne kadar bir teklif gelmediğini belirtti. “Yani darlamanız gereken kişi ben değilim” diyor Renner.

Hawkeye

O hâlde sorulması gereken soru şu: Renner’a neden teklif gitmedi? Bunun sebebi, Downey’ye, Evans’a, Hemsworth’e ya da Johansson’a teklif gitmemesiyle aynı sebepten: Ücret. Marvel’ın bu aktörleri filmlerinde dilediği gibi kullanmasına yol açan kontratları var. Ama kontratlar sadece film dünyasını kapsıyorlar. Bu oyuncuların her biri yüksek kalibreler. Bir bölüm gözükmek için yüksek bir ücret isterler ve Marvel için bir istisna yapmaya da kuvvetle muhtemel yanaşmazlar, çünkü o istisnanın öncül olmasını istemezler “E abi SHIELD için yarı fiyatına çalıştın, bize niye ayak yapıyorsun?” benzeri pazarlıkların önüne geçmek için. Bu yüzden muhtemelen ana kadro asla gözükmeyecek SHIELD’da, Renner bu kadro içerisinde gözükmeye en yakın kişi olmasına rağmen, o da uzak ihtimal. Fakat ben yine de tekrarlıyorum, bence asıl problem filmden diziye akış değil. Diziden filme akış eksikliği. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.