Aksiyon filmleri, hepimiz için olmazsa olmaz niteliğinde. Fakat işte türün içerisinde, senaryo olmadan birbirine ateş eden insanların yer aldığı filmler olunca, insan kendini biraz geri çekiyor. Açıkçası bu yüzden, uzun süredir aksiyon filmi denilince ince eleyip sık dokuyorum. Tabii bu, son zamanlarda hiç güzel aksiyon yapımları izlemediğimiz anlamına gelmiyor. Özellikle John Wick’in başlattığı bir akım sayesinde John Wick benzeri, kaliteli aksiyon filmleri bizimle buluşmaya başladı. Bu gibi filmlerin örneği olarak Nobody filmini izlememizin üzerinden çok fazla zaman geçmemişken şimdi de John Wick’i yapan stüdyo; Maggie Q, Michael Keaton ve Samuel L. Jackson’ı bir araya getiriyor, biz de filmin ilk fragmanını sizinle paylaşıyoruz. Karşınızda The Protégé!

John Wick’in, son yıllardaki aksiyon filmleri açısından ne kadar öne çıktığı hepinizin malumudur. Serinin kendisi tek başına öyle bir marka haline geldi ki filmleri yapan ekip, John Wick’ten sonra çıkan filmlerinin başına  “Size John Wick’i getiren insanlardan” diye reklam yapmaya başladı. Bu reklamlarında çok da haksız olmasalar da bana birazcık “Ayla ve Müslüm’ün yapımcısından” tadı verdiği için, bir miktar kendimi geri çekmeme neden oldu. Yine de bu yargıları bir kenara bırakıp izlediğim Nobody filminden büyük bir keyif alarak ayrıldım. Bu yüzden de The Protégé’yi de merak etmiyor değilim.

Nobody ve John Wick filmlerine benzer bir şekilde oldukça üstün savaş yeteneklerine sahip olan bir suikastçının hikâyesini konu alacak The Protégé, hem görselliğiyle hem de aksiyon sahneleriyle yine dikkat çekiyor. Kendisini çocukken kurtaran ve bir suikastçı olarak eğiten Moody’nin öldürülmesinden sonra, Maggie Q‘nun hayat verdiği Anna’nın intikam hikâyesine odaklanacak film, ne yalan söyleyeyim benim ilgimi çekmeyi başardı. Kadınların başrolde olduğu aksiyon filmlerinin sayısı her geçen gün azalırken; Michael Keeaton ve Samuel L. Jackson gibi yıldız isimlerin yanında Maggie Q’nun başrol koltuğuna oturduğu The Protégé, John Wick’in namını devam ettirebilecek mi bilmiyoruz ama şimdiden heyecanla bekliyoruz. Özellikle filmin cyberpunk havasını anımsatan sinematografisi, benim dikkatimi çekmeye yetti.

Bu yıl Ağustos ayının yirminci gününde gösterime sunulacak The Protégé’yi biz oldukça ilgi çekici bulduk. Siz ne diyorsunuz The Protégé hakkında? Sizce güzel bir film olacak mı yoksa bu “John Wick’in yapımcılarından” reklamı patlayacak mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.