Şu son bir hafta içerisinde, Johny Depp ve Amber Heard arasındaki davanın, Johny Depp aleyhine sonuçlanması üzerine çok fazla konuştuk, çok fazla haber yaptık. Olayın kötüsü bu konuyu daha uzun bir süre de konuşacağız gibi gözüküyor. Zira Johny Depp’in, Fantastik Canavarlar’ın üçüncü filminden “kendi isteği” ile ayrılmasından sonra insanlar, Amber Heard’ün Aquaman devam filminden ayrılması için imza kampanyası başlattılar. Hatta bu imza kampanyası tam bir milyon imzayı geçti!

Bildiğiniz gibi uzun bir süredir devam eden Johny Depp’in kendisine “wife beater” yani “eşini dövdün” diyen bir gazeteciye açtığı dava sonuçlandı ve mahkeme, Johny Depp’in haksız olduğuna karar verdi. Karardan kısa bir süre sonra Instagram hesabından Fantastik Canavarlar filminin kadrosundan çıktığını açıklayan Johny Depp hayranlarını büyük bir üzüntüye sevk etmişti. Tabii, bahsettiğimiz bu hayranlar Depp’in suçsuz olduğunu ve Amber Heard’ün onun kariyerini bitirmek için iftira attığını öne süren hayranlar. Bunun sonucunda da onlar misilleme yapmak amacıyla Change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattılar ve Amber Heard’ü, Aquaman’in devam filmlerinde görmek istemediklerini belirttiler. Bu kampanyanın bir milyon imzaya ulaşmasından sonra ise tabii ki dedikodular da başladı ve stüdyonun Amber Heard yerine başka isimleri düşünmeye başladığı hatta bu isimlerden birinin Game of Thrones dizisinin ünlü yıldızı Emilia Clarke olduğu iddia edildi.

Bütün bu olaylar sonrasında Entertainment Weekly’e röportaj veren Amber Heard ise hiçbir sorun olmadığını ve Aquaman’in devam filminde oynamak için oldukça heyecanlı olduğunu söyledi. Hayranların başlattığı imza kampanyasının “gerçeklere dayanmadığını” söyleyen Heard, sosyal medyadaki tepki ve eleştirilerin büyük şirketlerin oyuncu seçimlerini etkilemediğini de dile getirerek aslında kampanyanın bir işe yaramayacağının altını çizdi.

Bu noktada hayranlar tarafından başlatılan imza kampanyaları hakkında konuşmak istiyorum müsaadenizle. Her ne kadar bir tüketici olarak; tüketicinin, üretici firmaların gözünde çok büyük bir öneme sahip olduğunu kabul etsem de, Change.org gibi benzeri imza toplama sitelerinde toplanan imza kampanyalarının hiçbir işe yaramadığını da kabul etmem gerekiyor. Yani aşağı yukarı altı yaşından beri internette hayatını geçiren biri olarak internette toplanan imza kampanyalarından başarıya ulaşan bir “#releasesyndercut” kampanyasını, bir de benim de içinde bulunduğum Geekmuhit’in “Geekyapar Kötü Çocuk’a gitsin” kampanyasını gördüm. O yüzden böyle kampanyaların milyonda bir amacına ulaştığını söylersem yanlış bir şey söylemiş olmam sanırım.

Açıkçası bu yüzden toplamda bir milyar dolar barajını geçen Aquaman filminin başrollerinden birinin kovulması için bir milyon imzadan çok daha fazla şeyin gerektiğini söylememiz gerekiyor. Tabii, eğer olay daha fazla ileri giderse belki de bunun da gerçekleştiğini görebiliriz. Fakat bunu zaman gösterecek.

Peki, siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında? Sizce Amber Heard için başlatılan imza kampanyası başarıya ulaşacak mı? Yoksa bu da gülüp geçtiğimiz ve “bir zamanlar böyle bir şey vardı” diyeceğimiz olaylardan biri mi olacak? Yorumlara gelin de konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.