Bundan yaklaşık iki buçuk sene önce sinemalarda vizyona girmiş olan ve hem gişe hem de eleştiri anlamında oldukça başarılı bir grafik çizen Joker filminin uzun süredir söylenti aşamasında dönüp duran devam filmi sonunda resmi olarak onaylandı. İlk filmin senaryo yazarlarından ve yönetmeni Todd Philips tarafından paylaşılan Instagram gönderisi sayesinde resmiyete kavuşan filmimiz “Folie à Deux” şeklindeki Fransızca bir tabiri de içeriyor. Bu tabir, çok nadir görülen bir hastalığın duygusal bağları kuvvetli iki ya da daha fazla kişi tarafından aynı anda paylaşılması olayında kullanılıyor. Devam filminde ikinci baş karakterimiz kim olacak bilinmez fakat internet şimdiden bir yandan Batman, diğer yandan Harley Quinn beklentileri ile çalkalanıyor. Bu arada filmin senaryosunu ilk filmde de birlikte çalışan Todd Philips ve Scott Silver yazacak yine.

Her DC ile alakalı habere olumsuz yorum yapmaktan çok sıkıldım ben de inanın ama bu habere sevinmedim be arkadaş! Joker tek başına güzel, karakteri gerçekçi bir hikâyeye yediren, zaman zaman da çarpıcı sahneleri ile seyir zevki yerinde bir suç filmiydi zaten. Devamı gelecek, “Bundan sonra n’oldu acaba?” diye tırnaklarımı kemirerek düşündüğüm bir sonu da yoktu. Karakter dönüşümünü tamamladı, en sonda da Inceptionvari bir “Lan bunlar gerçek değil miydi acaba?” sosu vardı, yeterli işte! En devamı gerekmeyen DC filmi filandır son yıllara bakınca. Gelsin de ne anlatacak görelim bakalım artık.

Habere tepkiniz ne oldu? Gereği var mıydı devam etmesinin? Joaquin Phoenix bir Oscar daha alır mı bu filmle de? İlkini çok sevmiş miydiniz? Sırf karakterin adını kullanan, Scorsese özentisi bir film olduğuna katılıyor musunuz? Yorumlar kısmında komik olmayan şakalar eşliğinde düşüncelerinizi paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Bazı Filmler Sadece Tek Film Olarak Kalmalı Seriye Dönüşmemeli Dediğiniz Gibi Film Kendi İçinde Dönüşümünü Tamamlamıştı Şunu da belirtmem gerekir ki Joaquin phoenix’in Jokeri’ni Tekrardan İzleme İmkanımızın Olacağını Bilmek Mutlu ediyor

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.