Herkesin sahip olmak istediği ancak sahip olunduğunda muhtemelen kimsenin açmaya cesaret edemeyeceği, 90’ların çocuklarına çok şey ifade eden kutu oyunu Jumanji’nin 2017’de gelecek yeni filminden haberiniz var değil mi? Robin Williams’ın unutulmaz filmlerinden, bir kutu oyununun yönergelerinin oynayanları etkileyecek gerçeklikler yaratmasını konu olan Jumanji’nin ikinci filmi 2017’de Dwayne ‘Rock’ Johnson başrolde olmak üzere Ride Along’dan Kevin Hart ve Goosebumps’tan Jack Black’in de yer aldığı kadroyla beraber 90’larda çocuk olanların başını okşamaya ve ilk filmin onlar üzerinde bıraktığı etkiyi bu neslin çocuklarına yaşatmak için beyaz perdeye yansıtılacak. İkinci film diyoruz çünkü ilki 1995 yılında çıkan Jumanji’nin 2017’de bir reboot olarak değil oyunun el değiştireceği bir devam olarak geleceği bir süre önce Dwayne Johnson tarafından söylendi. Yine de Johnson zaman zaman bol keseden laflar edebiliyor röportajlarında, o yüzden biz gelen haberlere iki yönden de yaklaşmaya çalışıyoruz.

Şahsen Jumanji’yi sevenlerin Doctor Who’yu da sevebileceğini düşünüyorum. Tam tersi de geçerli. Şöyle bir düşündüğümüzde filmin konusu tam Doctor’luk bir mesele gibi duruyor. Jumanji kadrosunu da herhangi bir Doctor Who bölümüne koysanız eğreti durmazlar sanki. Benim gibi düşünenleri gülümsetecek bir haberimiz var şimdi. Belki Doctor oyun tahtasının başına geçmiyor ama onun yoldaşlarından biri oyunu oynamak için film kadrosuna katılmış durumda. 11. Doctor döneminin gözde yoldaşı Amy Pond’u oynayan yıldız Karen Gillan ikinci Jumanji filminin kadrosuna katıldı!
karen-gillan-doctor-whoEğer film bir reboot özelliği taşıyacaksa Karen Gillan’ı Kirsten Dunst’ın ilk filmdeki karakteri Judy Shepherd’in yerinde görebiliriz. Dwaye Johnson’ın Robin Williams’ın yerini alıyor olması seçiminin can sıkıcılığı yanında bu cuk oturan bir seçim olur. Tabii bizim umudumuz Johnson’ın yaptığı açıklamanın yani filmin, oyunun el değiştireceği bir devam filmi olması haberinin doğru olması. Hal böyle olursa da Karen Gillan konsepte gayet iyi gideceği için bir şey kaybetmiş olmayız.

Attığı bu adımla radarımızda daha belirgin bir hal edinen ‘yeni’ Jumanji, 28 Temmuz 2017’de sinemalarda kendini gösterecek. Daha önce Jack Black’le umut yeşerten ve Karen Gillan’la umudu pekiştiren Jumanji’nin bir The Rock şovuna dönüşmemesini gönülden umuyor ve gelecek haberleri bekliyoruz.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.