Jurassic World’le ilgili karışık duygular içindeyim. İçimdeki çocuk filmden çıktığında şenlik halindeydi ama içimdeki büyümüş film eleştirmeni filmin ortaya yeni bir şeyler koymuyor olmasından ve bu hususta işleri biraz abartmasından oldukça mutsuzdu. Yine de her ikisi de filmin ilk Jurassic Park’a göstermiş olduğu saygı duruşunu fazlasıyla beğenmişlerdi. Yeni çekilecek filmin de aynı saygıyı göstermesi önemli benim için o yüzden.

jurassic-world-bryce-dallas-howard-2015-images

Sanırım bunu tek düşünen ben değilim. İlk filmin yıldızlarından Bryce Dallas Howard ile yapılan röportajda devam filminde hangi eski karakteri görmek istersiniz diye sorulmuş, “Hepsini…” diye cevap vermiş Howard. “Bu karakterleri hala ortada gezerken hayal edebiliyorum. Bu yeni gelişmeleri izleyen, bununla ilgili fikirleri, yorumları olan, bu sürece katılmak ya da katılmamak konusunda çelişkileri olan karakterler olarak. Her bu filmin hayranı gibi ben de eski karakterlerin geri gelmesini isterim. İlk filmde orijinal filmden BD Wong’un olması çok güzeldi mesela.” diyerek içimizde bir umut ışığı belirmesini sağladı Howard.

İlk filmin yönetmeni, Star Wars Episode IX’u yöneteceği için devam filminin sadece yazarı -adamın mazerete bakar mısınız yalnız- olan Colin Trevorrow’ın da bu yeni filmin Alan Grant’ın “Dinozorlar ve insanlar, 65 yıllık evrimle birbirinden ayrılmış. İki türü birde bire yan yana koydunuz. Ne beklememiz gerektiğiyle ilgili en ufak bir fikrimiz bile olabilir mi?” sözlerinden ilham alacağını söylediğini düşününce, filmin bütçesinin de normal olarak artacağını da eklersek, eski oyuncuların konuk olma olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncu seçim aşaması başladığında konuyla ilgili daha detaylı haberler geleceğini tahmin ediyorum.

Pompous-Malcolm

Peki geekler siz hangi karakterin geri dönmesini isterdiniz seriye? Yorumlarda paylaşın, tartışalım. Benim oyum Kaos Teorisi üzerinde uzmanlaşmış Matematikçimiz Ian Malcolm’a gidiyor. Hem karakteri çok sevdiğim için hem de Jeff Goldblum’a olan hayranlığımdan dolayı onu yeniden Jurassic Park’ta görmek çok keyifli olabilir gibi geliyor. Sizin oyunuz kime?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.