Hani hakikaten artık şu dizinin hızına yetişebilmek mümkün değil. Çok ilginç bir durum var ortada. An itibariyle casting açıklamaları yapılan dördüncü Marvel dizisini tecrübe ediyoruz; fakat önceki üçünü solda sıfır, sağda utanç içerisinde ağlayan bir vaziyette bıraktı bile Jessica Jones şimdiden. Ne Agents of S.H.I.E.L.D., ne Agent Carter ne de Jessica Jones’un öncülü Daredevil hakkında bu kadar sağlam casting açıklamaları gelmemişti.

Dürüst olmak gerekirse bu beni düşündürüyor. SHIELD kadrosunu çoğunlukla bilinmeyen aktörlerden oluşturmuştu. Agent Carter da filmden almadığı oyuncular konusunda James D’Arcy haricinde onun az çok bir tık üzerine tırmandı tanınırlık bakımından. Tamam, Shea Whigam, Lyndsy Fonseca, Chad Michael Murray ve Enver Gjokaj başka dizilerden tanıdığımız isimlerdi ama hiçbirine gönül rahatlığıyla geek dünyasının efsane oyuncularından demek mümkün değildi hiçbirine.

Carrie-Anne_Moss_Trinity

İşin acayibi, bunu Netflix bütçesi ve çekiciliğine de yoramıyoruz zira Daredevil da Vincent D’Onofrio haricinde öyle aman yarabbi bir durum ortaya koymadı. Fakat Jessica Jones’un dizisi A.K.A. Jessica Jones bu konuda tam anlamıyla bombaları fırlatıyor ardı arkası kesilmeden. Önce başrole Krysten Ritter‘ı aldılar, sonra kötü adamın DAVID TENNANT olacağını açıkladılar, araya bir Hellcat sıkıştırdılar, şimdi de gözlerini geek gönlümüzün en yeri değişmez kraliçelerinden birine dikmiş vaziyetteler: Carrie-Anne Moss.

“O kim ola ki?” diyorsanız bir soluklanın isterseniz, iyi misiniz? Kendisi koskoca Trinity yahu! Uzun süredir Moss’u şöyle heyecan verici bir projede görmek nasip olmuyordu. Matrix üçlemesinden sonra Memento ve Disturbia gibi birkaç sağlam işte görmüş, Chuck’ta da bir iki hasret gidermiştik ama A.K.A. Jessica Jones onun bir hayli vakit sonraki ilk büyük çaplı işi olacak. Henüz oynayacağı rolü bilmiyoruz, ama Jessica Jones ile “Jessica onu tamamen yabancılaştırmazsa güçlü bir müttefik olabilecek” bir karakteri canlandıracağı açıklandı. Bu ne anlama geliyor? Çözebilmiş değiliz. Şu an sadece Moss’u tekrar göreceğimize seviniyoruz. Heyo!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Comments

  1. Aga bu nedir ya! Marvel artık karadelik gibi inanılmaz bir çekim odağı haline geldi,onca başarılı filmlerden ve dizilerden sonra hiçbir oyuncu marvele hayır diyemez!Bu haber aldıgım en güzel haberlerden biri! Trinity ablamızı marvel dünyasında görmek çok hoş olacak!

    MARVEL SMASH!!!!

  2. yiğitcan reyis birazda dc ile ilgili özellikle tv evreniyle alakalı haber yapsan sürekli marvel marvel olmuyor

  3. Tutku Tuzlu Reply

    Moss için “Ne yaptın Marvel?” diyorum. Ben hala “Tennant nası yani?” diye düşünürken. Tahminimce bu diziler MCU’ya direk eklenecekler yani Civil War’da görünecekler, diğer filmlerde yan rollerde olacaklar vs. Marvel o yüzden bu kadar sağlam yatırım yapıyor gibi geliyor. O yüzden bu oyuncular da bu diziye katılmak da sıkıntı görmüyorlar. Ama bir duyumum, bi yerden okumuşluğum yok. Umarım böyle olur.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.