Klasik TMNT 2 haberi açılışımla başlayayım, ilk filmi beğenmedim. 30 küsur yaşında, çocukluğunda harçlıklarıyla Ninja Kaplumbağaların oyuncaklarını alan bir geek olarak, o film benim gibiler için yapılmamıştı. Film daha ziyade Transformers gibi, yaş skalasını daha düşük tutup, Michael Bay ekolünde abartı aksiyon sekansları, basit komedi hamleleriyle doldurulmuş, sonuçta hitap ettiği kitleyi kendisine çekmiş, gişede yapımcılarını memnun etmeyi başarmış ve devam filmini garanti altına almıştı. Çekimleri tamamlanan TMNT 2: Out of the Shadows’un ilk fragmanı da dün bilgisayarlarımıza düştü.

Nasıl buldum fragmanı? İnceleyici kişiliğim diyor ki, ilk filmden farklı değil, yine yukarıda bahsettiğim formül aynen korunmuş, yine biraz fazla uçmuşlar. Zaten kocaman “Prodüktör Michael Bay” yazısı çıkınca bir irite oluyorsunuz. Aksyion sahneleri anlamsız ve abartı. Espriler yine 2-7 yaş kitlesine uygun. Stephen Amell’i Arrow olarak seviyorum ama Casey Jones sanki daha farklı bir karakter yahu. Tyler Perry’de bir tuhaf gözüktü gözüme. Yine Megan Fox April O’Neil olmuyor, olamıyor. Haliyle beklentiler diplerde.

Sonra mikrofonu içimdeki çocuk ele alıp diyor ki, olsun be Tutku. Rocksteady ve Bebop’ı gördün mü, hakikaten güzel görünüyorlar. Shredder’da ilk filmdeki gibi saçma sapan bir abartı yumağı halinde değil de daha ayakları yere basar olmuş sanki, Brian Tee de role yakışmış. Aksiyon sahneleri abartı olsa da Casey Jones’un dövüş sahnesi fena durmuyor ha? Hem belki bu filmdeki senaryo daha keyifli olur. Ayrıca Megan Fox’ta güzel bir hanımefendi, her türlü izlenir. (Bu şekil yorumları yavaş yavaş azaltmam lazım, başım bağlı artık benim)

rocksteady-bebop

İşte bu tip çelişkiler yarattı yeni fragman bende. Aynı duyguları Jurassic World için de yaşamıştım, sonuçta filmi TMNT’ye göre çok daha fazla beğenmiş olmama rağmen, yine tatmin olmamış bir şekilde çıkmıştım. Ama geçen gün tekrar izlerken o filmin başındaki park sahnelerinde “Ben de orada olmak istiyorum” derken buldum kendimi. Ninja Tospağaların ilk filmi bu hissiyatı yaratamamış olsa da, belki bu film başarır. Kim bilir belki sürpriz bir şekilde ortaya güzel bir film bile çıkabilir. Film 3 Haziran’da gösterime girdiğinde göreceğiz.

Siz ne diyorsunuz geekler? Yeni film bizi can evimizden vuracak mı, yoksa küfrede küfrede mi çıkacaız salondan ilk filmdeki gibi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.