Son günlerde geek alemini yakından ilgilendirecek birden fazla gelişme oldu. Disney’in sahip olduğu tüm şirketlerin D23 Expo’da patlattığı haberlerle cemaat-i geek bir sarsıldı, hangi habere nasıl tepki vereceğini şaşırdı. Biz de aynı şekilde nereye ne şekilde yetişelim şaşırdığımızdan dolayı sizlere kolaylık sağlamak adına bir-iki gün beklemeyi ve her şeyi tek yazı altında toplamayı uygun gördük. O sebeple D23 konferansındaki haberleri dağınık halde bir orada bir burada okumak istemiyorsanız, bu yazı size ilaç gibi gelecektir.

The Rise of Skywalker’a Özel Bakış

The Rise of Skywalker, bu senenin Aralık ayında geliyor. Geekler olarak birçoğumuzun Star Wars‘a olan inancı fazlasıyla sarsıldığından beri “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer” minvalinde yaklaşıyoruz çoğu habere, farkındayız. Sömüre sömüre bitiremedikleri Skywalker hikayesinin de son filmi olacak olan The Rise of Skywalker, ilk bakış videosuyla hafiften bir beklentiye girip girmesek mi diye ikileme düşürdü bizleri. Yalan yok, şimdiye kadarki tüm filmleri tek videoda topladıktan sonra üstüne dokuzuncu filmin görüntülerini koymak çok akıllıca olmuş. Nostaljiden dem vurup sinirleri yumuşatma hareketi gibi geldi bizlere. Fakat söylemek gerekir ki Rey’in son sahnedeki Sith-vari imajına ve çift taraflı ışın kılıcına karşı tokat yemiş gibi bakmadık değil hani. Tabii burada kocaman bir “Oha!” dedikten sonra “Ulan herkes mi Sith oluyor, nedir bu Skywalker Saga’sının gidişatı?” diye sormadan da edemedik.

The Mandalorian’a Karşı Hislerimiz Karışık

Star Wars evreninde Jango Fett ve Boba Fett’in haricinde bir başka Kelle Avcısı’nın öyküsüne dalış yapmaya hazırlanın. İmparatorluk’un düşüşünden ve First Order’ın kuruluşundan sonraki zamanları ele alacak olan The Mandalorian, şimdilik göz kamaştırıcı gözüküyor. Çok fazla replik olmadan gergin bir müzik ve heyecan verici görüntülerle işi halleden Disney+ platformu, bu projeyi en iddialı dizilerinden biri olarak tanıtmaktan geri durmuyor. Açıkçası biz de bir coştuk bu fragmana. Eğer sahiden de burada gördüğümüzü ve hissettiğimizi dizide de alabilirsek, The Mandalorian gerçekten kaliteli diziler arasına girebilir gibimize geliyor. Ha, ama itiraf edelim ki Disney+’ın nasıl bir platform olacağına dair pek bir umudumuz olmadığından, çok fazla ciddiyet ve sertlik göreceğiz gibi hissedemiyoruz bir yandan da. Çok üzücü bu durum ha.

Savulun, Ewan McGregor Geri Geliyor!

5490298_082419-cc-n1-ewan-obi-wan-vid

Artık dedikodu ya da söylentilerin peşini kovalamak yok, her şey resmi: Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi olarak geri dönüyor. Disney+’ta başlayacak olan yepyeni bir Kenobi dizisi için her türlü anlaşma yapılmış, rolüne sıkı sıkıya bağlı olan McGregor’un da isteği kırılmamış. Çekimlerine bir sonraki sene başlanacak olan isimsiz Obi-Wan Kenobi dizisi için Lucasfilm Temsilcisi Kathleen Kennedy “Hem bizim hem de hayranların uzun zamandır istediği bir şeydi” yorumunu yapmış D23 Konferansı’nda. Evet vallahi, istiyorduk. Hem de McGregor’lu olsun istiyorduk. Ewan abimiz de olaya tavmış zaten, şu an bizden mutlusu yok. O zaman dans, renk!

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.