Agents of SHIELD’ın Sadık İzleyicileri, Bakın Hele

Şu yazımda Agents of SHIELD‘a dair olan her türlü hissiyatımı kelimelere dökmüştüm aslında. Söyleyecek daha fazla ne olabilir bilmiyorum. Ancak 2020’nin yaz aylarında gelecek olan yedinci ve son sezonu adına Agents of SHIELD‘a birazcık heyecanlanıyorum doğrusu. Mükemmel bir dördüncü sezon sonrası beklentileri karşılamasa da idare eden beşinci sezonu ve her türlü duygumuza dokunmayı başaran altıncı sezonu ile Agents of SHIELD, yine de unutulmazlarım arasında olacak diye düşünüyorum. Chronicom olarak tanıdığımız robotik uzaylı formlarının odağında olduğu kısa video, henüz çok büyük bir heyecan yaratmıyor. Ancak bazı duyumlara göre Hayley Atwell’in Peggy Carter olarak son sezonda yer alacağı söyleniyor -ki bu tek başına yeterli bir sebep yedinci sezonu beklemek için.

Ms. Marvel, Moon Knight ve She-Hulk Yolda

d23-marvel-shows

Daha önceden yazdığım bir yazıda She-Hulk olayı tamamen bir söylentiydi, ancak artık resmiyete döküldü. Ms. Marvel ve Moon Knight ise hiç de beklenmedik bir şekilde Disney+’ın yeni dizileri arasındaki yerini aldılar. Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü fazında dizilerin daha ağırlıkta olacağı gerçeğini vurgulayan Disney, bu konuda kendi platformuna milyonlarca kullanıcı çekme konusunda kararlı.

Şimdilik sadece Ms. Marvel‘daki sorumlu isim olarak Bisha K. Ali açıklandı, Moon Knight veya She-Hulk için o kadarcık bile bir bilgi yok. Ancak ilerleyen vakitlerde kadro seçimleridir, yönetmenlerdir derken yine haber bombardımanına tutulacağımızdan hiç şüphemiz yok.

Kit Harington Bile MCU’ya Katıldı Ha!

Black_Knight_Vol_4_1_Textless

MCU’nun yeni projesi olan Eternals için yepyeni bir karakter daha eklendi: Dane Whitman kimlikli Black Knight. Bu karakteri oynama şansına ve MCU’ya katılma lütfuna erişen isim ise Kit Harington oldu.

Black Knight’ı bilmeyenler için ufacık bir özet geçelim: Marvel’ın çok ama çok eski çizgi roman kahramanlarından birisi kendisi. Black Knight da aslında bir unvan, yani Captain America gibi bir insandan diğerine geçebilen bir titr. Zaten Black Knight unvanını üstlenen kişiler, Ebony Blade isimli büyülü bir kılıca sahip oluyor. Bu kılıç sayesinde insan üstü yeteneklere sahip olabiliyor. Eh tabii bir yandan da inanılmaz bir deşme ve doğrama isteğiyle kavruluyor aynı zamanda kendisi. Bir bakıma lanet gibi bir şey bu güç aslında. O sebeple de kara büyü ve kötü adamlık sularında yüzen biri gibi düşünün Dane Whitman’ı.

Black Widow İçin 1 Mayıs 2020’yi Takvimlere İşaretleyin!

Beş saniyecik de olsa D23 Konferansı’na özel yayınlanan şu videoyu sızdıranlardan Allah razı olsun. Black Widow filmine dair beklentilerimizi sadece posterlerle değil, bu fragmanla da biraz olsun gazladılar yani. Bir Black Widow konsept tasarım film posteri ve Natasha’nın giyeceği kostümlerden başka çok da dolu bir resmi malzeme yok elimizde şimdilik. İlerleyen vakitlerde bu kadar sıkı sakladıkları Black Widow’a dair birkaç şey daha patlatırlar diye umuyoruz.

2132132131

Ha özellikle şunu belirtelim: Natasha’nın beyaz kostüm tasarımı konusunda anlamsız gözlerle ekrana bakanlar olmasın, bu kostüm tam da Black Widow’un orijin hikayesinden esinlenilecek olan Deadly Origin çizgi romanından geliyor. Yani bir bakıma Natasha Romanoff’un orijin hikayesini izleyeceğimiz kesinleşti, evet. Ancak Endgame sonrası Black Widow’un yokluğunda neden geçmiş zaman filmi çekiyor olduklarını da muhtemelen çoklu evren mantığına bağlayacak türden cevaplarla açıklayacaklardır diye düşünüyoruz. Zaten 2020’deki ilk MCU filmi olacağı için, bunun yaşanmaması için bir sebep yok. Sorularınızı hazır edin yani, az kaldı.

“Little Little Into The Middle” Tarzı Olsun Bu Da

marvel-what-if-peggy-carter-captain-america-disney-plus

Hakkında çok da başlık açacak kadar büyük haber verilmeyen diğer projelere geçelim biraz da.

  • Black Panther filmi için 6 Mayıs 2022 tarihi kararlaştırıldı.
  • Eternals filminde Gemma Chan’in Sersi‘yi, Barry Keoghan’ın da Druig‘i canlandıracağı kesinleşti.
  • Eternals filmi için konsept tasarımlar yayınlandı.
  • The Falcon and The Winter Soldier dizisinde ikilimizin mücadele edeceği isim US Agent olarak açıklandı ve Sharon Carter‘ın geri döneceği belirtildi.
  • Thor‘dan hatırlayacağınız Kat Dennings’in canlandırdığı Darcy ve Ant Man&The Wasp‘tan hatırlayacağınız Randall Park’ın canlandırdığı Jimmy Woo, WandaVision dizisi için geri dönecek isimler olarak tanıtıldı.
  • Loki dizisi için Sex Education‘dan tanıyacağınız Kate Herron yönetmen koltuğuna oturdu.
  • What If…? serisinde her bir MCU filmine özel 23 farklı bölüm olacağı ve her MCU oyuncusunun da kendi karakterine ses vereceği belirtildi. Özel olarak “Peggy Carter süper kahraman serumunu alsaydı ne olurdu?” temalı bir bölüm olacağı da kesinleşti.

Disney+ dizileri yönünden komedi tarzına kaçan bir türde ilerleneceğini anlamak zor değil. Öte yandan -beklentiyi fazla yükseltmek istediklerinden galiba- filmlere dair pek sır vermiyor oluşları da inanılmaz merak uyandırıcı. Tabii Disney heyecan yaratmayı seviyor. Allah yüzümüzü kara çıkarmasın, ne diyelim.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.