Evet 2016 sinema açısından tam bir geek yılı olacak. Ama bu sürecin gelecek seneye has olmadığını ve (en azından şu an bildiğimiz kadarıyla) 2019’a kadar artarak devam edeceğini unutuyoruz sanki. Yani sadece 2017’de Wolverine 3, Guardians of the Galaxy 2, Fantastic Four 2, MCU Spider-Man filmi, Thor Ragnarok ve tabii ki Justice League Part 1 filmleri geliyor. E bunun bir de 2018’i olacak, sürpriz gelişmeler çıkacak…

İşte 2017’de gösterime girecek ve en az yukarıda saydığım filmler kadar merak ettiğimiz bir film daha var ki, o da Wonder Woman. Yeni nesil süper kahraman filmleri içinde başrolünde bir kadın olan ilk film olma özelliğini taşıyacak olan Wonder Woman, aynı zamanda DC’nin yapıtaşı olan üç karakterinden biri olmasına rağmen şu ana kadar hiç sinemada gözükmediği için de bizi heyecanlandırıyor. Her ne kadar karakteri ilk kez “Batman v. Superman” de görecek olsak da, bu solo filminin önemini kesinlikle değiştirmiyor.

Daha hazırlık aşamasında yönetmeni Michelle MacLaren’ı kaybeden ve onun yerine “Monster” filminin yönetmeni Patty Jenkins’i koyan filmimizden son gelen haber kadronun en önemli isimlerinden birinin belirlenmek üzere olduğu yönünde. Variety’nin haberine göre Star Trek’in yeniden yaratılışında en önemli rollerden biri olan Kaptan Kirk’ü kapan Chris Pine şimdi de Wonder Woman filminin başrollerinden diyebileceğimiz Steve Trevor rolü için görüşmeler yapmaktaymış.

2884166-stevetrevor01

Yalnız ortada şöyle ilginç bir durum var. Bu haber baya saygın bir mecra olan Variety’den çıktı, Hollywood Reporter’dan IGN’e, AV Club’dan Coming Soon’a kadar da türlü türlü eşit derecede saygın mecraya yayıldı. Lakin gelin görün ki birkaç ay önce Suicide Squad filminde aynı rolü Scott Eastwood’un oynayacağı açıklanmıştı. Bu haberden sonra gidip IMDB’yi kontrol ettiğimizde ise Scott Eastwood’un isminin karşısındaki rol sekmesi boş gözüküyordu. O yüzden eğer Chris Pine gerçekten Steve Trevor ise, ki öyle duruyor, muhtemelen Scott Eastwood’un karakteri değiştirildi.

Bilmeyenler için Amerikan ordusu istihbarat bölümünde görev yapan Steve Trevor, uçağı kaza yapınca Wonder Woman’ın ve Amazon’ların yaşadığı “Cennet Adası (Paradise Island)”na düşer, burada Diana kendisiyle ilgilenir ve aralarında duygusal olaylar başlar, ki bu olaylar neticesinde Amazonlar yeniden erkek dünyasıyla iletişime geçer. En azından New 52 öncesi hikayede Trevor’ın rolü budur.

Sonuç olarak Wonder Woman orijini için en önemli karakterlerden birinin yıldız oranı bu kadar yüksek biri tarafından oynanması kadar doğal bir şey olmadığını düşünüyorum. Karakterle ilgili ilk izlenimlerimizi “Batman v. Superman” de edinecek olsak da, kadro ve senaryo haberleri geldikçe solo filmin değeri de artacaktır. Chris Pine ile fena bir giriş yapmadılar, umuyoruz diğer seçimlerinde de aynı başarıyı sürdürür ve aynen Wonder Woman’ın erkeklerin dünyasındaki saygın duruşu gibi, erkek egemen süper kahraman filmleri arasında kendine özel bir yer edinir.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

8 Comments

 1. uzaykoylusu Reply

  once hal jordan olacak diyorlardi simdi de steve trevor olacak diyorlar ama bence kendisinden muazzam bir barry allen olurdu. kendisini o kirmizi kostumun icinde gormek gercekten harika olurdu.

  • yokbe barry allen için yüzü çok olgun barry allen biraz daha genç bir tip olsa daha iyi olmazmı

   • Ezra nın yüzü gençte ne oluyor. Karakteri katledicekler muhtemelen görünüş olarak. (bkz: Aquaman)

    • ezra ve aquaman konusunda sana katılıyorum mesut ikiside berbat casting ama flash’ı oynuyacak oyuncu sarışın baby face bir tip olması gerek bence

     • yüzü baby olsunda vücudu kaslı olmalı. Ezra bir deri bir kemik. Süperkahraman kostümü içindeki adam her türlü kaslı olmalı bana göre. Ayrıca DC kast seçiminde yaş olayına oldukça dikkat etmeli evren yeni olduğundan genç oyuncular seçilmeli. Ben Afflec mesela süper bir Batman işi de ortaya çıkarsa adam yaştan ötürü Faz 2den sonrasını göremez. Chris in Hal yerine Steve’i oynaması daha mantıklı o yüzden

 2. Mert Mirza Reply

  Scott, Trevor’ı oynayacak diye bir şey hiç bir zaman denilmedi. Tam aksine Scott, Trevor söylentilerini yalanlamıştı.

 3. şimdiden acıyorum bu herife wonderwoman buna boynuzu takmıştı süpo ile :DDD

 4. Bugra Cihan Reply

  wonder’ın hikayesi yanılmıyorsam bat v sup’da new52 den olacağı ile ilgiliydi. O değilde adamsın kaptan kirk

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.