Geekyapar olarak hemen hemen her yeni çıkan dizileri izlemeye, incelemeye ve sitemizde ya da kanalımızda yer vermeye çalışıyoruz. Ama kabul etmemiz gerekiyor ki bizim de bazen yetişemediğimiz, sonradan izleyip hayranı olduğumuz diziler oluyor, yalan yok. Ömercan abinin sadece kısa bir YouTube videosu izleterek başlattığı ve sonra diğer Geekyapar üyelerine de sıçrayan Cobra Kai çılgınlığı, sanırım buna en güzel örneklerden biri olabilir. Üçüncü sezonunun bitiminde yakaladığımız diziyi izledik, bayıldık, inceleme videosu çektik ve şimdi de dördüncü sezonu heyecanla bekliyoruz. Biz diziyi beklerken Netflix, Cobrai Kai sevenlerine bir müjde veriyor ve dizinin beşinci sezonunun onaylandığını duyuruyor!

80’li yılların en özel yapımlarından biri olan Karate Kid filmini alıp, oldukça güzel bir konseptle günümüze yeniden uyarlayan Cobra Kai, orijinal filmde bize kötü olarak tanıtılan Johnny Lawrence‘ın hayatına en başından başlama hikâyesini konu alıyor. Rakibi, muhteşem çocuk Daniel LaRusso‘nun aksine tam bir kaybeden olarak gözümüze çarpan Johnny, düştüğü en derin çukurda en eski tutkusu karateye bir kez daha sarılıyor ve Cobra Kai dojosunu yeniden açıyor. Cobra Kai’a katılan her öğrenci ile birlikte yeni şeyler öğrenen Johhny hem kendine hem de başkalarına ilham kaynağı oluyor. Evet evet, gerçekten hepsi yaşanıyor bunların.

Cobra Kai’ın en güzel yanı ne biliyor musunuz? Az önce saydığım şeylerin hepsini inanılmaz doğal bir şekilde işliyor. Yani evet, Johhny mükemmel bir karakter gelişimi yaşıyor. Lisedeki zorba halinden sıyrılıp, eski halinden çok daha iyi bir insan haline geliyor. Fakat bunların hiçbiri öyle tepeden inme olmuyor. Johhny hâlâ 80’li yıllarda ona dikte edilen şeylere inanıyor. Hâlâ zorba, cinsiyetçi hatta bazen ırkçı cümleler kuruyor. Ama bunlardan pişman oluyor, özür diliyor ve gelişiyor. Onun bu gelişimini görmek de insanı mutlu ediyor.

Eh tüm bunların haricinde Cobra Kai aynı zamanda bir dövüş sporu dizisi! İçerisinde, insanı gerçekten hayran bırakan karate turnuvaları ve dövüş sahneleri barındırıyor. Bahsettiğimiz bu dövüş sahnelerinin hemen hemen hepsinin de oldukça kaliteli olduğunu söylememiz gerekiyor. Kısacası Cobra Kai, size dört dörtlük bir eğlence sunuyor.

İlk iki sezonu Youtube Red için hazırlanan ve daha sonra Netflix tarafından satın alınan Cobra Kai, izleyenlerin büyük bir çoğunluğunun beğenisini kazandı. Netflix de bu beğeniyi göz ardı etmedi ve dizinin önce dördüncü sezonunun şimdi de beşinci sezonunun geleceğini onayladı. Haliyle biz de çok mutlu olduk. Yani ilerleyen zamanlarda bozmasını istemem ama gerçekten insan Cobra Kai izlemeye asla doyamıyor. Bence en azından birkaç sezon daha sıkılmadan izleriz.

Cobra Kai hakkında siz ne düşünüyorsunuz dostlarım? Her şeyden önce diziyi izlediniz mi? İzlemediyseniz mutlaka izleyin. Sonra da gelin, yorumlarda birlikte övelim.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.