Zack Snyder’ın yönetmenliğini üstlendiği ve DC’nin sinematik evrenine start verme görevine sahip Batman v. Superman: Dawn of Justice cephesinde artık iyiden iyiye tüm taşlar yerine oturuyor. Birkaç hafta önce ilk olarak Batmobile’in tanıtımıyla başlayan “inceden Batman v. Superman konusunda milleti heyecanlandırma” turları, Ben Affleck’in giyeceği resmi Batman kostümü ile devam etmiş; sonrasında da resmi logo ve tam başlık açıklanmıştı. Ondan sonra sessizlik bir dönem sürer, bir sonraki büyük açıklama da Wonder Woman kostümü olur sanıyorduk. Yanılmışız. Zack Snyder yine ters köşe bir casting kararıyla geldi buldu bizi.

Aslında ters köşe diyoruz, fakat uzun zamandır dedikodusu dolanan bir oyuncu tercihiyle karşı karşıyayız. Game of Thrones’taki Khal Drogo rolüyle ünlenen, sonradan Conan the Barbarian’ı da oynayan Jason Momoa, söylenenlere göre Aquaman rolü için imza attı bile. Hatırlarsanız Aquaman rolü için daha önceden Matt Damon’ın ismi geçmiş, biz de bunun duyduğumuz en abes casting kararlarından biri olduğunu söylemiştik. Sonradan Jason Momoa’nın ismi zikredilmeye başlanmıştı bildiğiniz gibi. Momoa bu iddiaları reddetmiş, hatta bir fuarda en sonunda “Nereden çıkıyor bunlar, çok saçma benden Aquaman mi olur? Lobo falan olsa neyse..” gibi bir açıklama yapmıştı.

jason-momoa-aquaman

Şimdi Hitfix’in kendinden inanılmaz emin bir şekilde yaptığı habere göre Jason Momoa ile Warner Bros. kendisinin Aquaman rolünü oynaması için anlaşmış vaziyette. Hitfix’in açıklamasına göre henüz anlaşmaya ıslak imzalar atılmadı ama, bunun gelmesi an meselesi. Resmi ağızdan bir yalanlama gelmediğinden, biz de şimdilik doğru kabul edip, buradan yola çıkıp şu soruyu soruyoruz; Aquaman bu filmde ne arayacak? Daha önce yapılan açıklamalarda Batman v. Superman’in ana mesele olarak Man of Steel’ın sonundaki yıkımın sonrasını ele alacağı iması yapılmıştı. Hatta yıkım sonrası Metropolis’i tekrar inşa etmek adına Wayne Enterprises ve LuthorCorp’un beraber çalışacağı, Superman’in de bu yüzden Bruce Wayne’i kötü adam sanacağı iddia edilmişti.

Aquaman’in de olaya buradan dahil olacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi Man of Steel’ın sonundaki yıkım, sadece Metropolis’i değil, okyanusa da bir hayli zarar vermişti. İşte iddiaya göre Aquaman bu zarara sinirlenip yüzeye çıkacak ve Superman’den hesap soracak. Bize sorarsanız bu filmi gereğinden fazla şişirir. Momoa’yı ana kadroya dahil etmek yerine, ufak bir cameo ile sonda göstermek kabulümüzdür, ama halihazırda yirmi beş orijin hikayesi anlatacak filme bir tanesini daha fırlatmak bizim gözümüze aşırılık gibi geliyor.

Siz ne diyorsunuz? Jason Momoa seçimi doğru mu? Khal Drogo bu işin altından kalkar mı? Yorumlarınızı aşağıya bırakın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.