Hani bazen, sanki internet bize nispet yapar gibi yurt dışında büyük şirket çalışanlarının, çalışma ortamlarını övdüğü videoları önümüze düşürür. Biz de bu videolara bakarak iç çeker, oralarda çalışmanın hayallerini kurar ve kendi hayatımızdan dert yanarız. Her ne kadar böyle videolardan fellik fellik kaçsak da onlar bir şekilde bizi bulur ve her seferinde yaşam standartlarımızı sorgulamamıza neden olur. Fakat bugün size, kendimizi çok daha kötü hissettirecek bir yapımın haberini vermek için geldim: Disney, Pixar stüdyosunun çalışma ortamını gösteren Inside Pixar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor!

Bir insanın, çalışmak istediği bir kurumda çalışması kadar mükemmel bir şey yok. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum çünkü ben de çalışmak istediği kurumda çalışan şanslı insanlardan biriyim. İnsanın monoton bir işte değil de sürekli olarak bir şeyler üretmeye çalıştığı, kendi gibi hatta kendinden daha üretken insanlarla beraber vakit geçirdiği bir işte bulunmak gerçekten büyük bir ayrıcalık.

İşte dünyanın belki de en üretken insanlarının bir araya geldiği Pixar stüdyosu bu sene kapılarını ilk defa farklı bir içeriğe açacak. Bu zamana kadar “Ya oyuncakların da duyguları olsaydı?”, “Ya arabaların da duyguları olsaydı?” hatta “Ya duyguların, duyguları olsaydı?” diyerek birbirinden güzel animasyon filmlerini bizlerle buluşturan Pixar, ilk defa kendi duygularını mercek altına alarak bir animasyon filminin nasıl üretildiğini, hangi proseslerden geçtiğini, ne zor şartlar altında üretildiğini anlatacak. Toplamda dört bölümden oluşacak serinin ilk bölümü olan “Inspired” bugün itibariyle yayınlanmaya başlayacak.

Yani açıkçası bir animasyonun başından sonuna kadar nasıl üretildiğini görmek, sevdiğimiz animasyon kahramanlarının ve hikâyelerinin nasıl üretildiğini öğrenmek benim açımdan gerçekten çok güzel bir deneyim olacak. Fragmandaki her detay, her görüntü, her ortam o kadar güzel gözüküyor ki gerçekten ister istemez yüzümde büyük bir gülümseme oluşuyor. Ama öbür taraftan da insanı bir kıskançlık duygusu kaplamıyor değil. Yani insan, “Keşke ben de orada olsaydım, ben de şu çalışmanın bir parçası olsaydım.” demeden duramıyor.

Disney’in, Disney+ için hazırladığı Inside Pixar sizin ilginizi çekti mi? Sizce de çok harika gözükmüyor mu? Yorumlara gelin de birazcık coğrafya kederdir muhabbeti çevirelim.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.