Guillermo del Toro‘nun başrolünde dünyanın en isabetli oyuncu seçimi olarak Ron Perlman‘ın faaliyet gösterdiği Hellboy uyarlamasıyla ilgili görüşler, kime sorduğunuza göre değişiklik gösterecektir. Karakteri ilk defa sinemada gören çok büyük bir kesim için Del Toro Hellboy’u gayet yeterli, hatta yer yer epey iyi bir hikayedir. Ama Mike Mignola‘nın bebeğine kağıt-kalem arasında aşık olmuş kitleden, filmi sevmeyenler de olur.

Eğer ikinci kampa aitseniz iyi, ilk gruptaysanız da görece tatsız bir haber vereceğiz size. Karakterin yaratıcısı, yazarı, çizeri ve genel olarak müthiş adam Mike Mignola, şahsı Facebook’u üzerinden müjdeyi patlattı. Yeni bir Hellboy filmi gelecek. Bu küresel olarak iyi bir haber. Film Logan ve Deadpool gibi 17+ olacak. Yani kan, revan, seks ve şeytan dolacak ekran. Bu da cümlemize hayırlı gelecek bir durum. En güzeli? Filmin senaryo ekibinde bizzat Mike Mignola da var.

HEllboyAma işte bir de enteresan bir şey söyledi Mignola: Hellboy karakterini David Harbour oynayacak. Harbour pek çoğunuzun Stranger Things üzerinden, bir bölümünüzün de geçen kış dizi adına ödül kabul ederken yaptığı müthiş şevkli protest konuşmasından tanıyor olabileceği; küçük bir grubun da Newsroom’daki Elliot performansıyla güzel anacağı, tatlı bir aktör. Role de iyi gidebilecek bir enerjisi var…

Ama yani… Harbour’un yeni Hellboy olacağı, Harbour başrollü yeni bir Hellboy filmi çekileceği sadece ve sadece bir anlama geliyor bizim küçük dünyamızda: Guillermo del Toro’lu ve Ron Perlman’lı bir yeni Hellboy asla gelmeyecek. Bilmiyorum, kafanızda o defteri kapatabilmiş miydiniz ama biz bu tarafta biraz ters ayakta yakalandık. Sanki bir gün, stüdyo “eeh” diyecek ve bir Hellboy 3’e onay verecekti. Nasip olmadı. Onun yerine birkaç seneye Harbour başrollü Hellboy: Rise of the Blood Queen‘i göreceğiz.

E o zaman ilk intibaları alalım. Nedir hissiyatlar?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.