Film, Morbius ve Venom ile aynı evrende geçecek ve 6 Ekim 2023’te vizyona girecek.

Sony’nin Venom’un gişe başarısının ardından kurmaya karar verdiği kötü adamlar evreninin en yeni eklemesi Kraven the Hunter fragmanı geldi:

Kraven the Hunter fragmanı

Aaron Taylor-Johnson‘ı Sergei Kravinoff yani Kraven the Hunter rolünde, Russell Crowe babası Nikolai Kravinoff’u canlandırıyor ve ne olursa olsun başarılı bir kötü karakter olacaktır, Ariana DeBose‘u ise Calypso rolünde izleyeceğiz. Filmin yönetmen koltuğunda A Most Violent Year  ve Triple Frontier filmlerinin yönetmeni J.C. Chandor var.

Spider-Man’in düşmanı olmakta ciddiye alınıp alınmayacağı tartışmalı bir karakter olan Kraven the Hunter‘ı güç, hız, çeviklik, dayanıklılık ve refleksleri yönünden süper-insan kabiliyetlerine sahip bir villian olarak izleyeceğiz. Karşısında dünyadaki en iyi avcı olduğunu kanıtlamak için peşine düşüp de bu uğurda Sinister Six’i kuracağı bir Spider-Man yok, o kısım nasıl işleyecek ve bu karakterler bir noktada birleşip ne yapacaklar henüz kestiremiyoruz ama fragmandaki örümcek sahnesi yerinde olmuş.

kraven the hunter fragmanı örümcekler

Kötüler öyle doğmaz, yaratılırlar.” gibi bir slogan da biraz klişe dahi olsa, onun babasıyla olan travmatik ilişkisi üzerine temellendirilince iyi bir fikir. En azından bu şekilde Spider-Man’in yokluğundaki bir Venom’a haklı olarak gelen “Ee bu kötü adam olmamış ki!” eleştirilerini bertaraf eder. Villain hikâyelerinin süslenip püslenip, taklit edilmesi arzulanacak bir şekle sokulmasını sevmiyorum fakat sırf empati kurdurmak için de villain mi, kahraman mı olduğu belli olmayan karakterleri hiç izlemek istemiyorum. Gri karakter yazımından çok, tam anlamıyla bir kötü karakterin filmi çekmeye cesaret edememek gibi geliyor, birini seçmek lazım.

Siz ne dersiniz? Fragmanı nasıl buldunuz? Russell Crowe geçenlerde filmin beklenmedik bir şekilde karanlık olduğunu söylemişti ve ton olarak daha karanlıkmış gibi görünen Morbius garabeti bir kere daha tekrar etmez demektir bu, değil mi?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.