Anlıyorum, süper kahraman hikayeleri dünyanın en popüler öyküleri şu an. Ve elbette anlıyorum, televizyon şu an tüm Hollywood’un hem prestij, hem de kâr bakımından arzu nesnesi. Bu ikisinin de sık sık birleşiyor olması da doğal elbette, anlıyorum. Anlamadığım şey, şu an mevzubahis haberimize konu alan dizi. Krypton. Yani çünkü, lütfen, Superman’in dedesinin dizisini izlemek ne katacak bizim hayatımıza Allah aşkına ya?

Öhöm, pardon. Hislerimi paylaşmıyor olabilirsiniz gayet doğal bir şekilde. Belki de dizinin yaratıcısı David S. Goyer’in kredisi hâlâ tükenmemiştir sizde. Belki de Krypton’un doğal hâlini görmek enteresan geliyordur. Belki de olayların nasıl olup da Kal-El’in bir kapsüle paketlenip uzaya gönderilmesine sebebiyet verecek bir raddeye geldiğini görmek istiyorsunuzdur. Eğer mevzu buysa, size çok iyi bir haberimiz var: dizi gümbür gümbür şekilleniyor.

image

Dizimiz Superman’in dedesi Seg-El’i konu alacak. Onun El Hanedanı, Seg-El’in yaptıkları yüzünden Krypton’da aşağılanacak, dışlanacak ve parya muamelesi görecek. Dizimiz de Seg-El’in bir yandan Krypton’a yaklaşan felaketi engellemeye çalışmasını, bir yandan da ailesinin bu rüsva durumu içerisinde ayakta kalma çabasını konu alacak. Hikayenin öteki tarafında da, Alura Zod’un kızı, asker Lyta Zod olacak. İşte o Lyta’yı da, Georgina Campbell oynayacak.

Campbell İngiliz televizyonlarını takip edenler için aşina bir isim aslında. Yıldızı de fena yükselişte. 2010’lu yılların başlarında birkaç dizide ufak roller aldıktan sonra, Murdered by my Boyfriend rolüyle BAFTA kazanan Campbell, sonradan One of Us, After Hours gibi projelerde yer aldı, önümüzdeki senelerde de kendisini Broadchurch’ün üçüncü sezonu ve King Arthur filminde göreceğiz. O yüzden Campbell’ı seyretmek ilginç olacak ama… Ne bileyim, Superman’in dedesi hâlâ ya. Ben bir heyecanlanamıyorum şu projeye. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.