Videolarda, yazılarda, orda, burda Arrowverse dizilerini gömerken şimdiye kadar pek sıra getiremedik ama bu dizilerin en büyük sıkıntılarından birinin de kostümleri olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu Arrowverse diye bir çatı altına topladığımız Arrow, The Flash, Supergirl gibi dizimtrak yapımlara bir göz attıysanız bile kendine her kahraman diyenin baştan ayağa deri giysilere bürünüp sokaklarda cirit attığını fark etmişsinizdir. Hani buna istisna bulmak gerçekten çok zor: Belki kenar mahalle kahramanı Heat Wave’i adamdan sayarsak veya Constantine’i Arrowverse kahramanı kabul edersek elimize birkaç kumaş dostu örnek geçebilir. Ha bir de 30  yıl öncesinin femme fatale vazgeçilmezi lateksi, hala havalı zanneden kostümler var ki onlara hiiiç girmeyelim şimdi.

İşte, The CW her hafta bu diziler sayesinde deri kıyafet kreasyonu tanıtırken ve bu kostümleri internet ortamında bile görmek iç baymaya başlamışken Marvel’ın televizyon departmanı ilginç bir karar almışa benziyor: Geçtiğimiz gün Inhumans setinden sızan Black Bolt fotoğrafına bakacak olursak deri kostüm modası, Black Bolt’un vatanı Attilan Krallığı’na kadar yansımış. Üstelik Arrowverse kostümlerinden daha da bayık biçimde…

586161fc6e46ca8c29f048c03a209bf38050ff5c
Karakterin ikonik kostümünün hiçbir detayını yansıtmayan, simsiyah sıkıcı bir kostüm görüyoruz. Kostümün tarzına ve boyun kısmına baktığımızda ise Vin Diesel’i karaktere yakıştırmamızı sağlayan başlığın dizide kullanılmayacağını tahmin ediyoruz. Gerçekten de başlık kullanılmaz ve kostüm efektlerle detaylandırılmazsa dizide göreceğimiz Black Bolt, Attilan kralından çok bir Underworld karakterine benzeyecek. Daha da tehlikeli olan durum ise bu tarzın tüm karakterlerde uygulanma ihtimali.

Eğer Medusa’dır, Karnak’tır bunlar da sıkıcı deri kostümlerle donatılmazsa Underworld Black Bolt’u dizinin sinir bozan küçük bir yanı olarak kalabilir. Ama aksi halde bir tercih söz konusu olursa, ben Inhumans dizisinin iyiden iyiye Arrowverse kitlesini çekmeyi hedefleyen bir proje olduğuna inanacağım. Hayır yani, deri kıyafetli karakterlerle dolup taşan mantık yoksunu dizlerin sayısı biraz daha artarsa, bu gidişle ben bile deri ceket giymeyi bırakacağım.

Şaka, şaka.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.