Çocukluğumun güzel anılarından bir tanesidir Space Jam. Okul takımında basketbol oynamanın verdiği gazla hayranı olduğum Michael Jordan’ı, keyifle izlediğim çizgi filmlerle aynı sahneye koymuş, buna Jordan’ın bıraktığı yıllarla bağdaşan hikaye eklemiş, Bill Murray, Larry Bird, Barkley falan gibi oyuncuların verdiği keyifli performanslar da eklenmiş ve aklım başımdan gitmişti. Sonradan Looney Tunes karakterlerinin gerçek oyuncularla harmanlandığı başka filmler gelse de, hiçbiri benim gözümde Space Jam’in yerini tutamamıştı.

UNSPECIFIED - JANUARY 26:  Medium shot of Bill Murray as Himself wearing hat/baseball cap, huddled with Bugs Bunny and Michael Jordan; all wearing basketball uniforms in front of crowd. (Filmframe).  (Photo by Warner Bros./Getty Images)
UNSPECIFIED – JANUARY 26: Medium shot of Bill Murray as Himself wearing hat/baseball cap, huddled with Bugs Bunny and Michael Jordan; all wearing basketball uniforms in front of crowd. (Filmframe). (Photo by Warner Bros./Getty Images)

Dolayısıyla “Space Jam 2 geliyor olabilir” haberini okuduğumda içimdeki çocuk, “Heeey, geç bile kalınmıştı” dedi. Sonra haberin detaylarına bakıp basketbolculuğuna söz söyleyemesem de karakterinden hiç haz etmediğim LeBron James’in Jordan’ın yerini alacağını duyduğumda ise bir anda tüm motivasyonumu kaybettim.

Haber aslında direkt bir Space Jam 2 haberi değil. The Wall Street Journal’ın haberine göre LeBron James’in eğlence sektöründen para kazanmak için kurduğu prodüksiyon şirketi SpringHill Entertainment ile Warner Bros arasında bir ortaklık anlaşması imzalanmış. Fakat LeBron’ın daha önce  Space Jam’e bir devam filmi çekmek istediğini söylediğini düşünüp, bir de geçen ay Warner Bros’un Space Jam’in isim hakkı için yeniden başvuruda bulunduğu haberlerini işin içine katınca iki kere iki dört ediyor.

lebron-james-space-jam-2

Evet bu habere hiç motive olmadım ama gerçekleri ortaya koyduğumuzda günümüzün en önemli basketbol ismi tartışmasız LeBron James. Eğer bugün bir Space Jam filmi çekip benzer bir temayı kullanmayı düşünüyorsanız başka bir basketbolcuyu kullanmak akılsızlık olur. Aynı şekilde özellikle yaptığı takaslarla genel basketbol kitlesi tarafından çok da olumlu bir imaja sahip olmayan LeBron için hem çocuklara hem de benim gibi içinde çocuk saklı olanlara hitap eden bir filmde başrol oynamak başarılı bir halkla ilişkiler çalışması olarak görülebilir. Ayrıca ilk filmde Jordan’ın oynadığını düşünürseniz, kendisini gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olarak ispatlamaya çalışan James’in Jordan sempatizanlarına “Dün o vardı, bugün ise ben varım” demesi için de ideal bir fırsat.

Siz ne düşünüyorsunuz LeBron ve Space Jam hakkında?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.