Bir süre önce Facebook üstünden bir okur “Ya Lando filmi yapana kadar Obi-Wan yapsınlar” diye Disney’ye serzenişte bulunmuş, biz de cevap olarak “Meraklanmayın, suyu çıkana kadar babamın bile filmini yapacaklar” demiştik. Henüz babama resmi bir teklif gelmedi, ancak geliştirilmekte olduğu söylenen Kenobi, Lando ve muhtemel Solo 2 filmlerinin yanı sıra şimdi de Star Wars’ın bitmek bilmeyen yan filmleri sıralamasına Boba Fett eklendi.

Bu haber sizi “E artık canını çıkardınız” hissine gark ediyorsa, belki arkasındaki mutfak ekibi biraz yumuşamanıza sebep olabilir. Zira projeyi kaleme alması için Simon Kinberg ile, yönetmesi için de James Mangold ile anlaşıldığı söyleniyor. Bu ikili malumunuz, en son birlikte Logan‘ı ortaya çıkardılar: Kinberg prodüktör, Mangold yönetmendi. Mangold zaten deneyimli bir sinemacı; mazisinde hem tutmuş, hem de tutmamış filmler var. Ne yapacağı için peşin hüküm sürmek imkansız.

Logan Hugh Jackman

Kinberg ise bir süredir Fox’un gayrıresmi X-Men müdürü olarak görev yapıyor; Days of Future Past ve Apocalypse‘i yzdı ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimini de X-Men: Dark Phoenix ile yaşama hazırlığında. Fakat bunun da ötesinde Kinberg ismi bizce biraz daha heyecanı hak ediyor, çünkü kendisi Dave Filoni ile birlikte bizce post-Disney döneminin en iyi Star Wars işi olan Rebels‘ın da başyazarlığını ve yaratıcılığını yaptı. Rebels gerçekten Star Wars’ın kökünü anlayan, temelini de doğru yere kuran bir işti. Kinberg’in bunu beyaz perdeye yansıtmaması için bir sebep yok.

Genel olarak şu mentaliteyi benimsemek bence Star Wars hayranları hanedanlığı için en aklı selim hareket: Star Wars‘ın ana külliyatı 2005’te Episode III son müziği girince bitti. Bundan sonra Disney Expanded Universe‘i satın aldı, sildi, yerine kendi Genişletilmiş Evren’ini yapıyor. Ben artık bu haberler karşısında akıl sağlığımı böyle kuruyorum. Nasıl vakti zamanında Yuuzhan Vong‘lara kızıyorduk, ama çok da yürek yakmıyorduk neticede EU bünyesinde oldukları için; Disney Star Wars filmlerini de hak ettiği yere koyalım. Rahatlayalım. Ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.